Bu saldırılar Türkiye'yi yolundan çeviremeyecektir

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, İstanbul'da gerçekleşen ve 30'u polis 38 şehit, 14'ü yoğun bakımda 155 yaralının olduğu hain terör saldırısını kınayarak, ''Bu saldırılar Türkiye'yi asla ve asla yolundan çeviremeyecektir'' dedi.

Bu saldırılar Türkiye'yi yolundan çeviremeyecektir
AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Beşiktaş-Bursaspor karşılaşmasının ardından Vodafone Arena Stadyumu'nun çevresinde çevik kuvvet polİslerine yönelik gerçekleştirilen ve 30'u polis 38 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısı nedeniyle bir mesaj yayımladı.
Karaaslan mesajında şu ifadelere yer verdi
''Beşiktaş - Bursaspor karşılaşmasının hemen ardından taraftarlar tahliye olduktan sonra polislerimizin toplanma yerinde bomba yüklü bir araç patlatılıyor ve olay yerinde şehitlerimiz ve yaralılarımız oluyor. Bu olayın hemen ardından Maçka Parkı’nda yine bağlantılı olduğu düşünülen bir canlı bomba polisler tarafından fark edilmesinin ardından kendisini polislerin ortasında patlatıyor. Yüreğimizi yakan bu iki olayda 30'u polis 38 şehidimiz var. Aynı olaylarda 14'ü yoğun bakımda 155 yaralımız var.
Dün akşamki saldırı ile terör bir kez daha karanlık yüzünü göstermiştir. Bu hain terör saldırısını gerçekleştirenleri lanetliyorum. Çok büyük bir acı ile karşı karşıyayız. Acımız büyük ama bu büyük acıyı da milletçe daha fazla kenetlenerek aşacağız. Bu saldırılar Türkiye'yi asla ve asla yolundan çeviremeyecektir. Ülke ve millet olarak, terörün ve onların arkalarındaki güçlerin üstesinden geleceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Teröristlerin her türlü alçaklığına, kalleşliğine rağmen bu millet teröre karşı onurlu duruşunu koruyacak, güvenlik güçleriyle bu topraklarda terörizmin kökünü kazıyacaktır. Şehitlerimizin kanı asla ve asla yerde kalmayacaktır. Bir kez daha şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağolsun."
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER