Bu kütüphane çok farklı

İlkadım Atatürk İlçe Halk Kütüphanesi, Samsun’da çocuklara ait bölümü olan tek kütüphane olarak dikkat çekiyor. Çocukların kitap okuma alışkanlıklarını artırmaları için ise kütüphanede özel programlar düzenleniyor.

Bu kütüphane çok farklı

ÇOCUKLARA ÖZEL BÖLÜM

Samsun Atatürk Kültür Merkezi’nde bulunan İlkadım Atatürk İlçe Halk Kütüphanesi çocuklara ait bölümüyle Samsun’da ilk ve tek olma özelliğini taşıyor. 2016 yılının Haziran ayında hizmete başlayan çocuk bölümünde çocuklara yönelik hikaye, roman ve çocuk edebiyatı gibi çeşitli konuları içeren 6 bin 500 kitap bulunuyor. Minik masa ve sandalyelerin kullanıldığı bölümde çocuklar keyifle kitap okuyabiliyorlar. Kütüphane ise hafta içi her gün saat 08:00 ile 17:00, cumartesi ise 09:00 ile 17:00 arasında tüm halka hizmet veriyor.  İlçe Halk Kütüphane Sorumlusu Mikdat Malat, amaçlarının çocukların kütüphane alışkanlıklarını artırmak olduğunu söyledi.

 

İNTERNET ERİŞİM MERKEZİ DE VAR

Okulların sık sık kütüphaneyi ziyaret ettiğine dikkat çeken Mikdat Malat,” Bu sayede öğrencilerin kütüphanemizi tanımalarını sağlıyoruz. Sadece çocuklarımıza değil yetişkinlerimizi de en iyi hizmeti vermek için tüm imkanlarımızı kullanıyoruz. Yetişkinler için olan bölümümüzde 16 bin kitabımız bulunuyor. 75 kişilik yetişkin okuma bölümümüzde 8 personelimizle hizmet veriyoruz. 950 üyemiz var. Ayrıca 12 kişilik internet erişim merkezimiz de bulunuyor. Kapılarımız tüm halkımıza açık. Özellikle de velilerden küçük yaşta kitap okuma alışkanlıklarını geliştirmeleri için çocuklarını kütüphanemize getirmelerini istiyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER