Bu Köyde Mucitler Yetişiyor

Samsun'un en uzak ilçelerinden Vezirköprü'ye 35 kilometre uzaklıktaki bir köy okulu: Göl Ortaokulu. Şu sıralarda robotik uygulamalar üzerine çalışmalar öğrenciler, bilgisayar programcılığını öğrenmek için de harekete geçti

Bu Köyde Mucitler Yetişiyor

Samsun'un en uzak ilçelerinden Vezirköprü'nün Göl Ortaokulu'nda Fen Bilimleri Öğretmenliği yapan İrfan Gümüş, taşımalı 470 öğrencinin eğitim gördüğü okulu adeta 'mucitler okulu'na çevirdi. Şimdiye kadar engellilerin sıkıntılarına çözüm bulma, geri dönüşüm, enerji verimliliği ve tasarrufu, yenilenebilir enerjinin önemi, biyolojik zenginliğimiz ve korunması, çevremizde yaşadığımız problemlere inovatif çözümler bulma konularında öğrencileriyle önemli projeler geliştiren öğretmen Gümüş’ün gözetimindeki öğrenciler, şu sıralarda ise robotik uygulamalar üzerine çalışmalar yapıyor.  Yetersiz kaynaklarla öğrencilerinin birer mucit olabilmesi için uğraş veren İrfan Gümüş, yapacakları çalışmalar için Elektrik Mühendisleri Odası Samsun Şubesi'nden yardım istedi.

ORADA BİR KÖY VAR UZAKTA…

Birçoğunuz adını bile duymamışsınızdır Göl Ortaokulu'nun. Vezirköprü’ye 35 kilometre uzaklığında bir köy okulu. 300’ü çevre köylerden taşımalı gelen olmak üzere toplam 470 öğrencisi var. Bu okuldaki öğrenciler ise çok şanslı. Çünkü merak eden, sorgulayan, araştıran, yaparak yaşayarak öğrenen nesiller yetiştirmek için elinden geleni yapan fen bilimleri öğretmenleri var. Öğrencilerinin yaparak yaşayarak öğrenmesi için her türlü deneyleri i yapmalarını sağlayan, öyle ki haftalık 4 ders saatin yaklaşık 2 saatini deneyler yaparak geçmesini sağlayan Fen Bilimleri Öğretmeni İrfan Gümüş ve diğer meslektaşları, minik öğrencilerinin adeta dünyaya bakış açılarını değiştirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER