Bu Köyde Her Akşam İftar Sofrası Kuruluyor

Salıpzarı ilçesindeki Karacaören Köyünün iftarına konuk olan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, "Ramazan birlikte güzel,sofralarımız birlikte bereketli" dedi

Bu Köyde Her Akşam İftar Sofrası Kuruluyor
Samsun'un Salıpazarı ilçesine bağlı Karacaören köyünde yaşayanlar Ramazan'da her akşam bir iftar sofrası kuruyor ve hep bir arada iftar açıyor.  Toplu iftar geleneğinin devam ettiği köyde,köy sakinleri her akşam tek bir iftar sofrasında buluşarak Ramazan ayının coşkusunu birlikte yaşıyor.
KÖY SOFRASININ İFTARINA KONUK OLDU
Salıpzarı ilçesinde devam eden çalışmaları yerinde incelemek amacıyla ilçede bulunan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz da,yıllardır devam eden geleneğin sürdüğü köydeki iftar sofrasına konuk oldu.  İftar öncesi vatandaşlarla hasbihal ederek talepleri dinleyen Başkan Yılmaz, ilçede yapımı devam eden köprü çalışmalarını Salıpzarı Belediye Başkanı Halil Akgül ile birlikte inceledi. Ardından ihtişamı ile herkesi büyüleyen Karacaören Şelalerini ziyaret ederek şelalenin önünde hatıra fotoğrafı çektiren Başkan Yılmaz, şelalerin turizmde büyük rol oynadığını vurguladı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER