'Bu alçaklarla milli seferberlik ruhuyla mücadele edeceğiz'

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, terörün her türlüsüne karşı mücadelenin kararlılıkla devam edeceğini vurgulayarak teröre yardım ve yataklık yapanlara da göz yummayacaklarını söyledi.

'Bu alçaklarla milli seferberlik ruhuyla mücadele edeceğiz'

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Kayseri’deki hain terör saldırısının ardından, bütün terör örgütlerine karşı ‘Milli Seferberlik’ ruhuyla mücadele edeceklerini işaret ederek, “Failinin adı DAEŞ, PKK, FETÖ, DHKPC ne olursa olsun; terörün her türlüsüne karşı tavrımız asla değişmeyecek, mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir. Sayın Cumhurbaşkanımızın işaret ettiği gibi, bu alçaklarla “Millî Seferberlik” ruhuyla mücadele edeceğiz’ dedi.

 

Bakan Çağatay Kılıç yaptığı yazılı açıklamada, terör örgütlerine açıktan ya da dolaylı olarak yardım ve yataklık edenlere de göz yummayacaklarını söyleyerek, “Bu topraklar çok ihanet planı görmüş fakat tarih boyunca bu milletin diz çöktüğüne kimse şahitlik etmemiştir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, ipi başkalarının elinde olan bu sefil terör örgütlerinin kökünü kazmaya azmetmiş, and etmiştir. Bizi bu yoldan döndürecek hiçbir kuvvet yoktur” şeklinde konuştu.

 

Bakan Çağatay Kılıç açıklamasında ayrıca şu ifadelere yer verdi:

 

“Dost ve düşman iyi bilmelidir ki; Türkiye, milleti ve devletiyle omuz omuza duran, beraberlik ve birlik yolundan asla taviz vermeyen güçlü bir ülkedir. Milletin feraset, cesaret ve dirayetli duruşu, bugüne dek uğradığımız alçak saldırıların hepsinden daha da kenetlenerek çıkmamızı sağlamıştır. Bizim gidecek başka ülkemiz, birbirimize tutunmaktan başka çaremiz yoktur. Bugün -adet yerini bulsun diye- taziye mesajı gönderip, yarın bu teröristleri bağrına basacak olanların nazarımızda zerrece samimiyetleri kalmamıştır. Türkiye Cumhuriyeti, kimin hakiki dost kimin düşman olduğunu ayıracak ferasete sahiptir. Bundan böyle, bizim canımızı yakan terör örgütlerine imtiyaz sağlayan ve sempati ile yaklaşan herkesle aramıza mesafe koymaya devam edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere bütün devlet ricalimizin giriştikleri mücadelede, şehitlerimizin aziz hatırası ve milletimizin kutlu iradesi bizimle beraberdir.  Mazlumların sığınağı ve umudu olan Türkiye, acılarını bağrına basarak inandığı yolda milletiyle el ele, birlik ve beraberlik içinde yürümeye ve mazluma umut olup doğmaya devam edecektir.  Aziz Milletimiz şunu bilsin ki; bu acılara sebep olanlar, bu bayrağın gölgesinde Türkiye düşmanlığı yapanlar bunun bedelini en ağır biçimde ödeyeceklerdir. Gün teröre ve ihanete karşı birlik olma günüdür.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER