Bu Acıya Yürek Dayanmaz

Muş’un Varto ilçesinde teröristler tarafından şehit edilen 26 yaşındaki Piyade Uzman Çavuş Bekir Anıl Erdal, memleketi Samsun'un Bafra ilçesinde toprağa verildi

Bu Acıya Yürek Dayanmaz

Muş'un Varto İlçesi'nde PKK'lı teröristler tarafından açılan ateş sonucu şehit olan Uzman Çavuş Bekir Anıl Erdal'ın cenazesini taşıyan askeri uçak dün saat 12.40’da Samsun Çarşamba Havalimanı’na geldi. Şehidin cenazesini babası Rahim Erdal, annesi Songül Erdal, kardeşi Karabük Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğrencisi Volkan Erdal ve yakınları, Samsun Valisi İbrahim Şahin, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri karşıladı.

ŞEHİT ANNESİ FERYAT ETTİ

Ayakta durmakta güçlük çeken şehidin annesi Songül Erdal, uçağın gelmesini tekerlekli sandalyede bekledi. Ardından ise sandalyeden ayağa kalktı. Şehit annesi, oğlunun tabutunun uçaktan indirilip askerlerin omzuna alınmasının ardından tabutun yanına gitti. Şehit annesi gözyaşları içinde oğlunun tabutuna dokunup ardından yürüdü. Ağlamaktan sesi kısılan şehit annesi Songül Erdal, ‘O benim Anıl'ım’ diyerek feryat etti.  Samsun Çarşamba Havalimanı'ndaki karşılamanın ardından cenaze aracına konulan şehidin Türk bayrağına sarılı naaşı, karayoluyla Bafra ilçesindeki Mevlana Mahallesi'nde bulunan baba evine getirildi. Burada babası Rahim, annesi Songül, nişanlısı Emine ve kardeşi Volkan ve yakınları, şehidin tabutuna sarılarak gözyaşı döktü. Helallik alınmasın ardından şehidin naaşı Kaşıkçı İyigün Camii'ne götürüldü.

CENAZEYE BAKAN KILIÇ DA KATILDI

Cenaze törenine Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç da katıldı. Bakan Kılıç, şehidin babası Rahim Erdal'a başsağlığı dileklerinde bulundu. Buradaki törende Kur'an-ı Kerim ve şehit Jandarma Uzman Çavuş Bekir Anıl Erdal’ın öz geçmişi okundu, ikindi namazının ardından da cenaze namazı kılındı. Şehidin cenazesi, Bafra Asri Mezarlık'ta bulunan şehitliğe defnedildi. Törene, baba Rahim ve anne Songül, nişanlısı Emine, kardeşi Volkan ile yakınlarının yanı sıra Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Samsun Valisi İbrahim Şahin, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Şükrü Eken, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, milletvekilleri, askeri ve mülki erkan ile çok sayıda vatandaş katıldı.

 

 

 

 

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER