'Böyle aymazlık olmaz'

CHP Parti Meclisi Üyesi Fikri Sağlar'ın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için söylediği ‘1 numaralı FETÖ'cü Erdoğan’dır’ sözleri, AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel'i kızdırdı. Göksel, "Böyle bir aymazlık olmaz" derken, haberi yayınlayan gazeteye de "Mal bulmuş mağribi gibi atlamışlar" diye tepki gösterdi

'Böyle aymazlık olmaz'

KESK'in düzenlediği bir panele katılmak üzere Samsun'a gelen CHP Parti Meclisi Üyesi Fikri Sağlar'ın, FETÖ'nün darbe girişimi ile ilgili CHP Samsun İl Başkanlığı'nda söylediği, ‘1 numaralı FETÖ'cü Erdoğan'dır’ açıklamaları, AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel'in sert tepkisine neden oldu. Göksel, "Böyle bir aymazlık olmaz. FETÖ'cü olanlar bellidir. Cumhurbaşkanlığı seçiminde FETÖ'cü olduğu bilinen Ekmeleddin İhsanoğlu'nu destekleyen CHP zihniyetinin tamamıdır" dedi.


MÜCADELEYE NE GEREK VARDI?


Fikri Sağlar'ın açıklamalarının siyasi nezaketle uzaktan ya da yakından hiçbir ilgisinin olmadığını vurgulayan Muharrem Göksel, "Madem FETÖ'cü idi, bu kadar mücadeleye ne gerek vardı? Biz teslimiyet içinde ya da bir ihanet içinde olsaydık ne işimiz vardı meydanlarda. FETÖ'cü olanlar belli. Biz cumhurbaşkanlığı seçiminde cumhurbaşkanımızı destekledik, diğerleri ise FETÖ'nün adamı Ekmeleddin İhsanoğlu'nu desteklediler. Onlar FETÖ'cüyü kendilerinde arasınlar" diye konuştu.


GAZETEYİ DE ELEŞTİRDİ


Milleti yalan yanlış bilgilerle oraya buraya sevk etmeye gerek olmadığını da ifade eden Muharrem Göksel, "Bu kadar aymazlıkla bir açıklama yapabilir mi? Siz FETÖ'ye karşı yapılan onca mücadeleyi, şehit olan insanlarımızı, her şeyi yok sayıyorsunuz. FETÖ, FETÖ ile niye mücadele ediyor o zaman? Bunu bu şekilde gazetenin manşetine taşıyan gazeteciler de ‘mal bulmuş mağribi gibi yazmışlar’ işte. Kendisine sorsanız ben söyleneni yazdım diyecek" dedi.


CHP’NİN YÜZDE 100’Ü FETÖ’CÜ


Aynı gazetede başka bir CHP'li milletvekilinin ise 'AK Parti'nin yüzde 50'si FETÖ'cü' açıklamasının yer aldığını dile getiren Göksel, "Bence bunu diyen CHP zihniyetinin yüzde 100'ü FETÖ'cü. Bizim cumhurbaşkanı adayımız belliydi, onların adamı ise FETÖ’cüydü" diye konuştu.

Gülsüm ATİK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER