Bonzai Operasyonunda 1 Kişi Tutuklandı

İstanbul'dan Samsun'a getirilen ve Karadeniz'de piyasaya sürüleceği ileri sürülen 600 bin paket bonzaiye tekabül eden bonzai ham maddesi ve bonzai ile ilgili gözaltına alınan 1 kişi tutuklanırken, 1 kişi ise serbest bırakıldı.

Bonzai Operasyonunda 1 Kişi Tutuklandı
Samsun Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu İle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, bir kişinin İstanbul'dan bonzai ham maddesini Samsun'a getirip, buradan Samsun başta olmak üzere Karadeniz Bölgesi’ne dağıtımı yapılacağının istihbaratını aldı. Uyuşturucu İle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, İlkadım ilçesi Reşadiye Mahallesi'ndeki E.Ç. (31) adlı kadının evinin önünde durduğunda otomobilden inen sürücü K.E.’yi (43) yakalayarak gözaltına aldı. Otomobilde yapılan aramada 4 bidon içinde 5 litre kimyasal sıvı ve 980 gram bonzai ham maddesi ele geçirildi. K.E. ile bağlantısı olduğu düşünülen E.Ç. adlı kadının evinin kilitli bodrumunda yapılan aramada ise tahtalar arasına saklanmış 2 valiz içinde 9 kilo 240 gram bonzai, 1 adet hassas terazi, paketlemede kullanılan eldiven ve poşetler ile 3 adet yüz maskesi bulundu.

Ele geçen bonzai ile bonzai ham maddesinin 600 bin paket bonzaiye tekabül ettiği tespit edildi. Olayla ilgili E.Ç. adlı kadın da gözaltına alındı. Gözaltına alınan 2 kişi, Samsun Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu İle Mücadele Şube Müdürlüğü'ndeki sorgularının ardından "uyuşturucu ticareti” suçundan bugün Samsun Adliyesi'ne sevk edildi. Savcı E.Ç. ve K.E.'yi tutuklanması talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk etti. Mahkeme K.E.'yi tutuklarken, E.Ç. adlı kadın ise serbest bıraktı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER