Bonzai Davasında Sanıklar Hakim Karşısına Çıktı

Samsun'da polisin düzenlediği operasyonda ele geçirilen 5 kilo 770 gram bonzai ile ilgili 2'si tutuklu 7 kişinin yargılanmasına başlandı. Sanıklar haklarındaki suçlamaları kabul etmeyerek, bonzainin kendilerine ait olmadığını ileri sürdüler

Bonzai Davasında Sanıklar Hakim Karşısına Çıktı
Müdürlüğü ekipleri, alınan istihbarat doğrultusunda İlkadım ilçesi Derebahçe Mahallesi'nde Ç.S. (21) adlı kadın adına kiralanmış olan ve içinde eşya bulunmayan evi takibe aldı. Yapılan çalışmaların ardından yaklaşık 3.5 ay önce düzenlenen operasyonda, cezaevinden yakın zamanda çıktığı öğrenilen R.Ö. (28) yakalanarak gözaltına alındı. Evde arama yapan polis ekipleri, 5 poşet içinde 5 kilo 60 gram ve preslenmiş 11 poşet içinde 710 gram olmak üzere toplam 5 kilo 770 gram bonzai ele geçirdi. Olayla ilgili evi kiralayan Ç.S. adlı genç kadın da gözaltına alındı. Uyuşturucuların İstanbul'dan piyasaya sürülmesi için Samsun'a getirildiği tespit edildi. Olayla bağlantılı olduğu ileri sürülen S.U. (35) da gözaltına alındı. Olayla ilgili R.Ö. ve S.U. tutuklanırken, diğer şahıslar ise serbest bırakıldı. 
Tutuklu bulunan R.Ö. ve S.U. ile tutuksuz bulunan Ç.S. adlı kız ile birlikte S.D. (20), F.C., S.Ç. (23) ve A.B. hakkında "uyuşturucu ticareti" suçundan 30 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Bugün görülen davanın ilk duruşmasında tutuklu sanık S.U. ile tutuksuz bulunan Ç.S. adlı genç kadın ile S.D. ve S.Ç. hazır bulunurken, tutuklu diğer sanık R.Ö. ise il dışındaki cezaevinde bulunduğu için davaya SEGBİS sistemi ile görüntülü olarak katıldı. Tutuklu sanıklardan S.U. verdiği ifadede, "Suçlamaları kabul etmiyorum. Ç.Ş. benim sevgilim olur. Onunla evlenecektik ve kiralık ev aradık. R.Ö. bize evi bulmada yardımcı oldu. Eve kiralayınca R.Ö. eve geçici olarak eşya koyacağını söyleyip benden evin anahtarını aldı. Ben de evin anahtarını R.Ö.'ye verdim. Evdeki uyuşturucudan alakam yok. Atılı suçlamaları kabul etmiyorum" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER