'Bizler için çok kıymetlisiniz'

Samsun Valisi Osman Kaymak ve Eşi Emine Kaymak, İçişleri Bakanlığı tarafından hayata geçirilen 'Biz Anadoluyuz Projesi' kapsamında, Batman ilinden Samsun’a gelen 185 öğrenci ile 19 Mayıs Gençlik Kampı'nda düzenlenen programda bir araya geldi.

'Bizler için çok kıymetlisiniz'

      Osman Kaymak ve Eşi Emine Kaymak, iller arasında kardeşlik köprüsünün kurulması ve kardeşlik ruhunun geliştirilmesi, terör örgütlerinin istismarından ve kötü alışkanlıklardan uzak tutulması, kardeşlik ve huzura katkı sunulması, iller arasında kültürel ve ortak değerlerin paylaşılmasının hedeflendiği, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerindeki 21 ildeki 15 yaş ve altı 50 bin katılımcı öğrencinin Türkiye’nin farklı şehirlerini ziyaret etmesini amaçlayan, ‘Biz Anadoluyuz Projesi' kapsamında Batman ilinden Samsun'a gelen 185 öğrenci ile bir araya gelerek, sohbet etti.
 
        'Biz Anadoluyuz Projesi' kapsamında, Batman ilinden Samsun’a gelen 185 öğrenci gezi programının ilk gününde Samsun’un tarihi, kültürel, turistik yerlerini gezerek,Samsunum-1 Gemisi ile Karadeniz’de deniz turu yaptı.
 
        Daha sonra Osman Kaymak ve Eşi Emine Kaymak, Batman'dan gelen öğrencilerle birlikte akşam yemeği yedi. 
       
        Akşam yemeğinin ardından Vali Kaymak yaptığı konuşmasında, “Sevgili Gençler; Ben hepinize öncelikle hoş geldiniz diyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın eşi Emine Erdoğan Hanımefendi’nin himayelerinde başlatılan 'Biz Anadoluyuz Projesi' kapsamında Batman’dan 2.500 kardeşimiz sizin gibi buraya gelecekler. 
 
        Sevgili Gençler; İnşallah Samsun’u seveceksiniz. Bizler sizleri ağırlamaktan ve misafir etmekten çok mutluyuz. Samsun’u güzel bir şekilde gezin, görün ve Samsun ile ilgili çok şey öğrenin. Samsun güzel bir şehir. Ben Samsun’daki görevime 3 ay önce atandım. Samsun’da henüz benim de görmediğim yerlere gidip görmüşmüşsünüz. Sizleri tebrik ediyorum. İnşallah Samsun’u gezip doya doya tanıyıp yaşamaya çalışın. Buradan Batman’a döndüğünüz zaman çok güzel hatıralarla gitmenizi isterim. Sevgili gençler bizler sizleri seviyoruz. Sizler bizler için çok kıymetlisiniz. Türkiye zor bir süreçten geçiyor. Onun için sizlerin derslerinize çok çalışarak, ülkemize, vatanınıza ve milletimize bağlı olarak okullarınızı bitirmenizi istiyoruz. Sizleri Samsunumuzda misafir etmekten mutluluk duyuyoruz. Umarım sizler de aynı mutluluğu yaşıyorsunuzdur. Bu vesileyle bu programda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.” dedi.
  
   
        19 Mayıs Gençlik Kampı'nda düzenlenen programa ayrıca, Vali Yardımcısı Sezgin Üçüncü, 19 Mayıs Kaymakamı Yavuz Güner ve Eşi, İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen katıldı.

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2017, 09:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER