Birinci Kent Estetiği Sempozyumu

Ülkemizin ve bölgemizin en önemli kentsel gelişim sergileyen illerinden biri olan Samsun, özellikle kent kimliği ve kültürünü yaşamsal bir konfor ile bütünleştirmek amacıyla gerçekleştirdiği faaliyetlerini “Kent Estetiği Çalıştayı” ile taçlandıracak

Birinci Kent Estetiği Sempozyumu

Bu kapsamda geçen yıl Samsun Büyükşehir Belediyesi ve OMÜ Güzel Sanatlar Fakültesi işbirliği ile gerçekleştirilen ve yaklaşık yirmi akademik tebliğ ile de kitaplaşan bir günlük “Kent Estetiği Çalıştayı” oldukça başarılı ve tesirli olmuştu. Yine Büyükşehir Belediyesi’nin himayesinde Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim elemanlarının da katkısıyla ülkemizde ilk kez gerçekleştirilecek olan “1.Ulusal Kent Estetiği Sempozyumu” 25-27 Mayıs 2016 tarihlerinde Atakum Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezinde gerçekleştirilecek.

Sempozyum Düzenleme Kurulu ve diğer organizasyon yetkililerinin yaptığı son toplantıda, 1. Kent Estetiği Sempozyumu ile ilgili çalışmalar ve kat edilen aşamalar değerlendirildi. Sempozyum ile ilgili çalışmaların hedeflenen doğrultuda sürdüğünü belirten Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun ÖNCEL, ulusal anlamda değişik Üniversitelerden, Belediyelerden ve Sivil Toplum kuruluşlarından tebliğ başvuruları olduğunu, Kent estetiği ile ilgili değişik başlıklarda sunumlar gerçekleşeceğini ve yine ülkemizde ilk olacak ‘Kent Estetiği Konulu Uluslararası Poster Yarışması’na da yoğun ilginin olduğunu söyledi.

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER