Bir yıldır tek bir çivi çakılmadı

Samsun'un Vezirköprü ilçesinde TOKİ tarafından yapımına başlanan ancak taşeron firma ile müteahhit arasında alacak verecek meselesi nedeniyle haciz konularak inşaatı duran 150 yataklı devlet hastanesine bir yılı aşkın süredir tek bir çivi çakılmadı

Bir yıldır tek bir çivi çakılmadı

Samsun'un Vezirköprü ilçesi Kızılcaören mevkiinde inşaatına başlanan 150 Yataklı Devlet Hastanesi ve 20 ünitelik Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi inşaatına bir yılı aşkın bir süredir adeta kaderine terk edildi. Sağlık Bakanlığı ile TOKİ arasında imzalanan protokolle, TOKİ tarafından yapımına başlanan hastanede müteahhit ile taşeron firma arasındaki alacak verecek meselesi yüzünden hastane inşaatı tamamen durmuş durumda.
 

İNŞAATA HACİZ GELDİ
İnşaatı büyük ölçüde tamamlanan Vezirköprü Devlet Hastanesi'nde müteahhit ile taşeron firma arasında alacak-verecek meselesi yüzünden taşeron firma, bir yıl önce alacağına karşı haciz koydurttu. Haciz sonucu geçen yıl ekim ayında inşaattan sökülen malzemeler 12 TIR’a konularak götürüldü. Aradan geçen süreçte TOKİ'nin müteahhitin sözleşmesini feshetmemesi nedeniyle, müteahhitten inşaata başlaması istendi. Ancak geçen bir yıllık sürede sözleşme feshedilmediği gibi, inşaattın tamamlanması konusunda da herhangi bir ilerleme olmadı.


DOĞAN: YENİ İHALE YAPILACAK
AK Parti Vezirköprü İlçe Başkanı Halil İbrahim Doğan, hastane inşaatını yapan müteahhitin sözleşmesinin TOKİ tarafından kısa bir süre önce feshedildiğini belirterek, yeni ihale için çalışmaların başladığını belirtti. TOKİ'nin yeni bir proje hazırlayarak ihaleye çıkmasını beklediklerini ifade eden Doğan, Sağlık Bakanlığı'nın da inşaatın tamamlanması konusunda TOKİ ile görüşmelerinin devam ettiğini belirtti.
 

Gülsüm ATİK

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2017, 08:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER