'Bir telefon açtı kadro aldı böyle bir şey yok'

Samsun Valisi İbrahim Şahin roman vatandaşların temsilcileriyle bir araya geldi.

'Bir telefon açtı kadro aldı böyle bir şey yok'

İbrahim Şahin roman vatandaşların temsilcileriyle bir araya geldi.
Vali Şahin roman temsilcilerine hitaben yaptığı konuşmasında "Hiç birimizin birbirimizden farkı yok. Sürekli bazı konularda eleştiri yapıyoruz elbette yapacağız ama mesele problemi çözmek. Bu şekilde problem çözülmüyor. Sizlere de bazı görevler düşüyor. En kolay iş sizin için çocuk yapmak. Ama çocuğu yaptıktan sonra iş bitmiyor. O çocuğun eğitimi o çocuğun hayata iyi hazırlanması. Topluma kazandırılması ve sosyal statü elde etmesi gibi konuları düşünmüyoruz" dedi. Romanların iş konusunda devletten kadro istiyoruz sözleri ile ilgili de konuşan Şahin, "Herkes düşmüş devletten kadro alayım peşine. Diyorlar ki bir telefon açtı kadro aldı. Böyle bir şey yok. Bunu aklınızdan çıkarın. Devlette memur olmanın şartları kuralları sınavları var. Şunu da açık söylüyorum devlette iş kapısı diye mücadele etmek yerine yaptığımız işte en iyi olmak için mücadele versek belki de devlette kazandığımız paralardan daha iyi gelir elde edeceğiz. Ufkumuzu biraz daha öteye koyarsak başarılı oluruz" diye konuştu.

Uyuşturucu konusu ile ilgili olarak da konuşan Şahin, şunları söyledi:

Bir defa içildiğinde bile bağımlılık yapan maddeler var. Uyuşturucu konusunda sizi kullanmaya kalkanları ihbar edin. Bu konuda asla taviz vermeyelim. Çocuklarımızı gençlerimizi eğitime yönlenmeleri konusunda teşvik edelim. Birlikte ağlayıp birlikte gülelim ve sorunları çözelim."

Program sonunda Roman dernek başkan ve muhtarları Başkan Yılmaz’a ve Başkanvekili Turan Çakır'a kendilerine verdiği desteklerden dolayı teşekkür plaketi takdim etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER