Bir ayda 72 silah ele geçti

Samsun Valiliği, Emniyet Müdürlüğü sorumluluk alanlarında şubat ayında yapılan çalışmalarla ilgili asayiş raporunu açıkladı.

Bir ayda 72 silah ele geçti

Samsun Valiliği, kamu düzeninin sağlanması, genel sağlık, genel ahlak ve başkalarının hak ve hürriyetlerinin korunması, suç işlenmesinin önlenmesi, taşınması veya bulundurulması yasak olan her türlü silah, patlayıcı, uyuşturucu madde ve kaçak eşyanın tespiti ile halkın güven ve huzurunun sağlanması amacıyla, İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı birimlerce 'Polis Sorumluluk Bölgesi' dahilinde, şubat ayında gerçekleştirilen çalışmalarla ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklamada 398 aranan kişinin yakalandığı, değişik çap ve markalarda toplam 72 silahın ele geçirildiği, ayrıca FETÖ ile bağlantılı olduğu iddiasıyla 101 şüphelinin yakalandığı vurgulandı.

İŞTE O AÇIKLAMA:

"Yapılan çalışmalarda bir adet uzun namlulu silah, 56 adet değişik çap ve markalarda ruhsatsız tabanca, 16 adet av tüfeği, 11 adet kurusıkı tabanca, 255 adet kesici ve delici alet, 480,45 gram esrar maddesi, 69 adet ectacy (uyarıcı hap), 2443,09 gram bonzai (sentetik kannabinoid), 6.281 paket kaçak sigara, 1.471 litre kaçak içki, 395 adet çeşitli emtia (kaçak elektronik cihazlar) ve 2.570 adet kaçak cinsel içerikli hap ele geçirilmiştir. Ayrıca, FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü soruşturması kapsamında işlem yapılan 107 şüpheli şahıstan, 101 şüpheli yakalanmış ve yakalanan şüphelilerden 11'i tutuklanmıştır. 63 şüpheli şahsa denetimli serbestlik tedbiri uygulanmış, 26 şüpheli şahıs ise Cumhuriyet Başsavcılığı’nca serbest bırakılmış, bir şahıs gözaltında ve altı şüpheli şahıs ise halen firar olarak aranmaktadır. İl Emniyet Müdürlüğü’müz görevlilerince başta terör ve çıkar amaçlı suç örgütleri, uyuşturucu ve asayiş suç şebekeleri olmak üzere vatandaşımızın huzuruna yönelik her türlü tehdide karşı aralıksız olarak mücadele edilmektedir." HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER