Binlerce Tekkeköylü Bir Arada

Tekkeköy Belediyesinin Kutlukent hizmet binası önünde düzenlemiş olduğu Kadir gecesi özel programı binlerce Tekkeköy’lüyü aynı sofra etrafında bir araya getirdi.

Binlerce Tekkeköylü Bir Arada

Tekkeköy Belediyesi tarafından düzenlenen Kadir gecesi özel programı mehter takımının gösterisi ile başladı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği iftar programı mehter takımının gösterilerinin ardından Kur'an tilaveti, ilahiler, semazen gösterisi ve sakal-ı şerif ziyareti ile devam etti. Akşam ezanının okunmasıyla düğün salonunu ve Kutlukent hizmet binası önünü dolduran binlerce kişi birlikte dualarla oruç açtı.

Tekkeköy yine birlik beraberliğini sergiledi

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar  "Söylerime başlamadan önce vatanımız uğruna canlarını feda eden şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyorum. Ruhları şad mekanları cennet olsun. Her yaptığımız programda bizleri yalnız bırakmayan güvenimizi boşa çıkartmayan vatandaşlarımız olumsuz hava şartlarına rağmen bu akşam yine yediden yetmişe bizlerle birlikte oldu. Evlerinden kalkıp bu mübarek Kadir gecesinde buraya gelerek aynı sofrayı bizlerle paylaşan herkese çok teşekkür ederim. Her zaman dediğim gibi tek duam bizleri bu onurlu görevlere layık gören sizlere mahcup olmamaktır. Bin aydan daha hayırlı mübarek Kadir gecesinde Allah'ımıza hamd olsun ki yoğun rahmet damlalarının iftar saatinde dinmesiyle bizlere fırsat vererek bu akşamı binlerce hemşehrimizin katılımıyla gerçekleştirdik. Yoğun yağış nedeniyle programımızı Kutlukent düğün salonumuzun içinde yapmayı planladık. Ama yağmurun dinmesinin ardından hem düğün salonumuzun içi hem de hizmet binamızın önü doldu taştı. Kuran-ı kerimin indirilmeye başladığı bu mübarek gecede tek yürek tek bilek olarak Allah’a dualar edip af diledik. Artık ramazan ayının son günlerine yaşıyoruz. Af, mağfiret, pek çok hayır ve bereketi bünyesinde barındıran on bir ayın sultanı mübarek Ramazan ayının son günlerine yaklaşmanın hüznünü yaşar iken, bin aydan daha hayırlı olduğu müjdelenen Kadir Gecesi ve akabinde Ramazan Bayramı’na kavuşmanın da haklı sevincini yaşıyoruz. Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu azaptan kurtuluş olarak bilinen Ramazan ayının son günlerini idrak etmekteyiz. Tutulan oruçların yapılan ibadetlerin ve yardımların bir manevi iklimden geçerek idrak ettiğimiz Ramazan ayı, Kadir gecesi ile zirveye ulaşmakta ve bayram sevinci ile taçlanmaktadır. Bu gece burada bir sofra etrafında açtığımız oruçların adından her türlü dini motifle süslü kuran ve dua dolu bir geceyi daha tamladık. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmaya çalışanlara fırsat vermesin. İlçemiz halkı yapmış olduğumuz iki iftar programımızda da birlik beraberliği çok güzel bir şekilde sergiledi.

Sakal-ı şerif ziyaretine yoğun ilgi

Düzenlemiş oldukları Kadir gecesi özel programını farklı kılan noktalardan birinin de Sakal-ı şerif ziyareti olduğunu ifade eden Başkan Togar "Vatandaşlarımızın yoğun isteği doğrultusunda Peygamberimiz Hazreti Muhammed (S.A.V)’e ait kutsal emanetlerden Sakal-ı Şerif-i Kadir gecesi özel programına getirerek programa gelen binlerce kişinin ziyaretine açtık. Kadir gecesini peygamber sevgisi ve sakal-ı şerif ziyareti daha da özel ve güzel kıldı. Bu mübarek gecede bizlerleri yalnız bırakmayan Samsun Milletvekilimiz sayın Fuat Köktaş’a, ilçe teşkilatımıza, meclis üyelerimize, muhtarlarımıza, sivil toplum örgütü temsilcilerimize ve bu gecenin oluşmasında en büyük paya sahip olan ilçemizin yediden yetmişe bütün fertlerine en kalbi teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunarım. Daha nice mübarek Ramazan ay’ı ve Ramazan programlarını birlikte yaşamak üzere Allah’a emanet olun. Belediyemiz bayramlaşma programı bayramın birinci günü Tekkeköy meydanında yapılacak. Herkesi bayramlaşmaya bekliyor ve herkesin mübarek Ramazan bayramını şimdiden kutluyorum" dedi.

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş ise yaptığı konuşma da şunları söyledi: Sözlerimin başında Türkiye için, aziz milletimizin bekası için hayatını seve seve veren şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum, ruhları şad olsun. Gazilerimize, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.

Değerli Tekkeköylü hemşehrilerim; AK Parti olarak olarak her zaman milletimizin menfaatleri için, milletimizin hayatını kolaylaştıran, yaşam kalitesini arttıran birbirinden güzel eserleri, hizmetleri milletimize kazandırmanın, ülkemizi her alanda dünya da hak ettiği konuma getirmek adına gayretli çalışmalarımız gece gündüz demeden mecliste sürdürüyoruz. Bakın tekrar hatırlatmak istiyorum, geçtiğimiz hafta grup toplantımızda Genel Başkanımız ve Başbakanımız sayın Binali Yıldırım müjdelerle dolu bir konuşma yaptı.

Buradaki açıklamasında; Evlenme, ölüm gibi nüfus olayları için artık nüfus müdürlüklerine gitmeye ihtiyaç kalınmayacağını, vatandaşların bundan böyle mahkeme kararına ihtiyaç duymadan sorunlu yazılım veya yanlış yazılımda olan adlarını-soyadlarını değiştirme hakkına sahip olacağını, pasaport ve ehliyet işlemi artık bundan böyle nüfus idarelerinden yapılacağı söyledi. Ayrıca, Büyükşehir Yasasıyla mahalleye dönüştürülen köylerin muhtarlarına da evlendirme yetkisi veriliyor, il ve ilçe müftüleri de resmi nikahları kıyabilecek.

Bunlar insanlarımızın hayatını kolaylaştıran, herkesin mutlaka sıkıntı yaşadığı ve böyle olsa daha iyi olurdu dediği devrim niteliğinde olan düzenlemelerdir. Hayırlı uğurlu olsun. Milletimizin yararına olacak çalışmalara imza atmaya devam edeceğiz.

Bir konuyu daha sizlerle paylaşıp konuşmamı bitiriyorum. Bayramlaşma programlarımız çerçevesinde Ramazan Bayramının birinci günü saat 16:00'da Tekkeköy İlçe Meydanında da inşallah sizlerle olacağız. Şimdiden Ramazan Bayramınızı tebrik ediyor, ailenizle birlikte nice bayramlara erişmenizi Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum." diyerek sözlerine son verdi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER