Binali Yıldırım Samsun'a Geliyor

Başbakan Binali Yıldırım, 15 Temmuz darbe girişimine karşı sokaklara ve meydanlara inen vatandaşlara teşekkür etmek için Samsun’a geliyor

Binali Yıldırım Samsun'a Geliyor

Yıldırım Samsunlu darbe şehidinin annesini de Alaçam’da ziyaret edeceği belirtildi

Başbakan Binali Yıldırım, 15 Temmuz gecesi darbe girişimine karşı meydanlara inen vatandaşlara teşekkür mitinglerine başlıyor. İlk miting 15 Temmuz'da Özel Kuvvetler Komutanlığı'nı ele geçirmeye çalışan Tuğgeneral Semih Terzi'yi vuran ardından kendisi de şehit olan Astsubay Ömer Halisdemir'in memleketi Niğde'de yapılacak. AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel, Samsun mitinginin ilk sıralarda olacağını tahmin ettiklerini belirtti.

 

KESİN TARİH BELLİ OLMADI

Başbakan Binali Yıldırım, 15 Temmuz darbe girişimine canlarını siper ederek karşı duran ve günlerce demokrasi nöbeti tutan vatandaşlara teşekkür mitinglerine ekim ayı içinde başlıyor. Bu kapsamda 81 ili ziyaret edeceği öğrenilen Binali Yıldırım'ın miting takvimi, bu ay sonunda yapılacak il başkanları toplantısında belli olacak.


İLK SIRALARDA OLUR

AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel, henüz planlama aşamasındaki mitinglerin takviminin il başkanları toplantısında kesinleşeceğini belirterek, "Mitinglerin ilkinin kahraman şehidimiz Ömer Halisdemir'in memleketi Niğde'den başlayacak. AK Parti'nin tüm mitinglerinde Samsun her zaman ilk sırada yer almıştır. Bu kez de Samsun'un ilk sıralarda yer almasını bekliyoruz" dedi.


15 TEMMUZ ŞEHİDİNİN ANANESİNİ DE ZİYARET EDECEK

Binali Yıldırım, gittiği illerde 15 Temmuz’da şehit olanların hem ailelerine hem kabirlerine de ziyaret gerçekleştirilecek. Muharrem Göksel'in verdiği bilgiye göre Yıldırım Samsun'da ise, Boğaziçi Köprüsü'nde açılan ateş sonucu şehit olan Sevgi Yeşilyurt'un Alaçam'da yaşayan 70 yaşındaki annesi Gülbeyaz Yeşilyurt'u da ziyaret ederek, başsağlığında bulunacak. Ev hanımı Sevgi Yeşilyurt,  15 Temmuz'da yaşanan darbe girişimi nedeniyle çıkan olaylarda kurşun isabet ederek şehit olmuştu. Yeşilyurt'un cenazesi İstanbul'da Karacaahmet Mezarlığı'nda toprağa verilmişti. Yıldırım’ın 81 ildeki mitinglere CHP ve MHP’li milletvekilleri ile il başkanlarını da davet edilmesinin planlandığı da belirtildi. Mitinglerde parti simgeleri yerine Türk bayrakları ile miting alanlarının hazırlanması planlanıyor.

Gülsüm ATİK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER