Belediyenin şehri güzelleştiren fabrikası

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin kurduğu Doğal Taş Elemanları Üretim Fabrikası'nda hem şehrin doğal parke ile dekoratif taş ihtiyacını karşılanıyor, hem de istihdam ve tasarruf sağlıyor.

Belediyenin şehri güzelleştiren fabrikası

Samsun Büyükşehir Belediyesi Doğaltaş Elemanları Üretim Fabrikası  şehrin istihdam, ekonomi ve güzelleşmesine büyük katkı sağlıyor.

2007 yılında kurulan tesisi şehrin her türlü doğal parke ve dekoratif taş ihtiyacını karşılarken Büyükşehir Belediyesi bir yandan kendi üretimini yapıp tasarruf sağlıyor, istihdama katkı veriyor. Atakum İlçesi Sarıışık Köyü Adalar 20 bin metre kare alan üzerine kurulan ve 150 milyon TL tutarında makina parkına sahip tesisi inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, fabrikada yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Günlük 60 ton taşın işlenerek kullanıma hazır hale getirilen tesisi gezen çalışanlarla sohbet eden Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, fabrikanın şehir için önemli bir kazanım olduğunu söyledi.

Şehirde kullanılan doğal parke taş ve dekoratif taş ihtiyacının büyük bir bölümünün fabrikadan karşılandığını belirten Yılmaz, "Burada 70 kişi çalışıyor. Çoğu yöre halkının insanı. Onlar için önemli bir iş kapısı. İstihdamın yanında şehrimizin tüm doğal taş ihtiyacını buradan karşılıyoruz. Dışarıdan alım yapmayarak hem tasarruf ediyoruz hem de  ekonomiye katkı sağlıyoruz. Samsun’un daha çağdaş, estetik ve kaliteli bir şehir olma yolunda ilerlemesine, tüm cadde, sokak meydan ve kültürel alanlarında doğaltaş uygulamaları yaparak katkı salıyoruz" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER