Bayram Tatiliniz Yollarda Heba Olmasın

Tüketici Dernekleri Federasyonu (TÜDEF) MYK Üyesi Cafer Kalyoncu, merdiven altı otobüs işletmeleri ve korsan seferlerin bayramı felakete çevirebileceğini belirterek, vatandaşları dikkatli olmaya davet etti

Bayram Tatiliniz Yollarda Heba Olmasın

Ramazan Bayramına sayılı günler kala, tatile çıkmayı planlayanlar zamlı bilet fiyatlarından şikayet ederken, Tüketici Dernekleri Federasyonu (TÜDEF) MYK Üyesi Cafer Kalyoncu, yolcu talebinin artmasıyla gündeme gelen korsan taşımacılığa karşı vatandaşları uyarıyor.

 

MERDİVEN ALTI FİRMALAR

Kara yolu taşımacılığında da firmaların diledikleri gibi ek sefer düzenleyemeyeceklerini belirten Kalyoncu, korsan seferlere dikkat edilmesi uyarısında bulundu. Korsan seferlerde yolculara sigorta yapılmasının söz konusu olmadığını vurgulayan Kalyoncu, "Merdiven altı otobüs işletmeleri ve korsan seferler, bayramı felakete çeviriyor. Her bayram sonrası karşılaştığımız trafik kazaları, can kayıpları ve yaralanmalı olaylardan uzak kalmak için korsan sürücü, sefer ve otobüslerden uzak duralım" uyarısında bulundu.

MUTLAKA BİLET ALIN

Yolcuların, biletlerini almadıkları seferlere binmemesi gerektiğine dikkati çeken Cafer Kalyoncu, terminal dışında yolcu indirme ve bindirmenin de yasak olduğunu söyledi. Kalyoncu, yolcuların, vadedilen internet veya yemek hizmetini almaması durumunda da indirim talep edebileceğini kaydetti.

Gülsüm ATİK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER