Bayram Öncesi Trafik Yoğunluğu

Bayram tatili ve alışverişi için yola çıkanlar Samsun’da yağmurun da başlamasıyla dün trafik yoğunluğuna neden oldu. Atatürk Bulvarı Liman, Shell kavşağı ve Denizevleri kavşağından itibaren başlayan yoğunluk, kilometrelerce araç kuyruğu oluşturdu

Bayram Öncesi Trafik Yoğunluğu

9 günlük bayram tatilini Samsun dışında geçirmek isteyen sürücüler, Ordu yönünde Tekkeköy ve Terme, Batı yönünde ise Taflan ve İncesu istikametinde trafik yoğunluğuna neden oldu. Gece saatlerinde ise Ünye-Fatsa arasında başladığı öğrenilen yoğun trafik, bayramın ilk saatlerine kadar sürdüğü ve bu yoğunluk sebebiyle Samsun’un Terme ilçesinin de etkilendiği öğrenildi. Öte yandan bayram öncesi 9 günlük iş kaybı yüzünden işlerini sıkıştıran vatandaşlar arefe günü Samsun şehir merkezinde yoğunluk oluşturdu.

 

DENİZEVLERİ VE SHELL KAVŞAĞI KİLİT

Samsun’da şehrin 2 önemli noktasında bayram trafiği yaşandı. Denizevleri ve Shell istasyon kavşağında ara ara yoğunluk gözlendi.

 

EMNİYET TEDBİRLERİ TAMAM

Samsun şehir merkezi ve Samsun giriş ve çıkışlarına, şehir dışından gelen vatandaşları hız ve kurallar konusunda uyaran levhaların, ilgili trafik denetleme merkezleri tarafından asıldığı görüldü. Sürekli olarak radar ve güvenlik uygulaması yapan Trafik ve Asayiş polislerinin ise, 24 saat prensibiyle çalıştıkları öğrenildi.

 

 

Serhat TÜRK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER