Bayram Öncesi Esnaf Mutlu Oldu

Başbakan Binali Yıldırım’dan esnafın borcunun silineceği açıklaması esnaf camiasında sevinçle karşılandı

Bayram Öncesi Esnaf Mutlu Oldu

Başbakan Binali Yıldırım’ın dün AK Parti Grup Toplantısı’nda esnafa verdiği müjde esnaf camiası tarafından sevinçle karşılandı. Yıldırım esnafın borcunun silineceğini belirtirken, Samsun Esnaf Odaları Birlik Başkanı Eyüp Güler, bu haberle esnafın çifte bayram yapacağını belirtti.

ESNAFIN BORCU YAPILANDIRILIYOR

AK Parti Grup Toplantısı’nda konuşan Başbakan Binali Yıldırım, “Toplumun bütün kesimlerinin refahını artırmak için yılmadan çalıştık ve çalışmaya devam ediyoruz. Bugün sizlerle yeni müjdelerimizi paylaşacağız. Esnafımızın gecikmiş borçlarının faizlerini tamamen silip kalan borcu yeniden yapılandırıyoruz. Hayırlı olsun. 110 bin esnafımızın tamamını 400 trilyonluk yükten kurtarıyoruz. Esnafımız borcun anaparasını ödeyecek bu anapara da taksitlendirilecek” diye açıklama yaptı.

ÇİFTE MUTLULUK YAŞADIK

Başbakan Yıldırım’ın verdiği haberin esnafı rahatlatacağını kaydeden Birlik Başkanı Eyüp Güler, “Esnaf borç yükünün altında ezilirken bayram öncesi iş potansiyelinde yaşanan kısmi artışla bir nebze olsun seviniyordu. Dün Başbakanımızın verdiği müjdeli haber ile esnafımız Ramazan bayramında çifte mutluluk yaşayacak. Borçların faizlerinin silinmesi ve mevcut borçların yeniden taksitlendirileceğini belirtmesi esnafımız için çok güzel bir haber oldu” diye konuştu.

 

Sezer SEZER

 

 

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER