Başkan Yılmaz'ı ziyaret ettiler

Havza heyeti Havza Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili olarak Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ı makamında ziyaret etti.

Başkan Yılmaz'ı ziyaret ettiler

Havza Kaymakamı Metin Yılmaz, Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, Havza Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erkan Acar ve AK Parti İlçe Başkanı Sebahattin Özdemir’den oluşan heyet Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ı makamında ziyaret ederek Havza OSB’nin son durumu ve ilçede yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirdiler.

Ziyarette Havza Kaymakamı Metin Yılmaz Havza OSB’in bölgenin kalkınması ve göçün önlenmesi için önemli olduğunu belirterek; “Havza OSB hem ilçeye hem de bölgeye olumlu katkılar sağlayacak. Yapılacak yatırımlar ile burada yeni bir sanayi bölgesi ve yaşam alanı oluşacak. Büyükşehir Belediyemizin vermiş olduğu destekler bizim için önemli.” dedi.

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz ise OSB’nin hızlı bir şekilde bölgede etkisini göstereceğini belirterek; “Artık OSB yatırımcı kabul edecek durumda ve isteyen yatırımcıya tahsis yapılabilecek konuma geldi. Havzanın geleceği burada yapılacak yatırımlar ile doğru orantılı. Bizim ön görümüz OSB bölgesinde yeni bir yerleşim bölgesinin oluşacağı. Şehircilik anlamında planlamalarımız bu şekilde yapmaktayız. Büyükşehir Belediyemizin sanayi bölgemize destekleri ortada. OSB bğlantı yolu hızlı bir şekilde büyükşehir belediyemiz tarafından yapılmakta. Sayın Başkanımız Yusuf Ziya Yılmaz’a desteklerinden ötürü teşekkür ediyorum.” dedi.

Havza Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erkan Acar ise Havza OSB’nin altyapı çalışmalarının tamamlandığını ve geçici kabulünün yapıldığını belirterek; “İnşallah bundan sonraki süreçte organize sanayi bölgemiz bulunacak yatırımcılar ile birlikte hızla ilçemize ve bölgemize katkı sağlayacak. İlçede ve bölgede işsizliğe ve göçe çare olacak olan Havza OSB bölgenin göz bebeği olacak. Karadeniz’in en büyük OSB olan Havza OSB ikmal yollarına yakınlığı ile yatırımcılara cazip imkanlar sunmakta. ” dedi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ı ise Havza OSB’ye her türlü desteğin verildiğini, yapımına başlanan OSB bağlantı yolunun da en kısa sürede bitirileceğini belirtti.

Yılmaz, Havza OSB’ye yatırımcı bulunması konusunda da ellerinden gelen desteği vereceklerini sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2017, 10:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER