Başkan Yılmaz: 'Zorda Kalmadıkça Kredi Kullanmayın'

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, ilçe belediye başkanlarına seslenerek, faizlerin yükseldiğini ve çok zorda kalmadıkça banka kredileri kullanmamaya çalışmaları gerektiğini söyledi.

Başkan Yılmaz: 'Zorda Kalmadıkça Kredi Kullanmayın'
Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi 2016 yılı mart ayı 6. Birleşiminin 1. Oturumunu Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz başkanlığında yapıldı.
Gündem maddelerine geçilmeden önce konuşma yapan Başkan Yılmaz, dün akşam Ankara’da yaşanan bombalı saldırıya tepki göstererek, terörü kınadı. Başkan Yılmaz, “Ankara’daki patlamada hayatını kaybeden 37 şehidimize Allah’tan rahmet diliyorum. Ailelerine sabır diliyorum. Akşam evde annesini babasını bekleyen çocuklar, terörde katledilmiş oldukları haberini alıyorlar. Günahsız bir şekilde durakta beklerken veya şehir içindeki otobüse binmiş evine gitmeye çalışan insanımızı katleden bu hain saldırıyı nefretle kınıyorum ve lanetliyorum. Allah belalarını versin diyorum. Türkiye’yi Arap baharı denen yaklaşık 5 yıldır Tunus’da başlayan onu takip eden Kuzey Afrika ülkelerinde Libya’da, Mısır’da, Suriye’de sonra Irak’ta Ortadoğu’da başlamış olan ve Ortadoğu’ya yeni bir düzen getirmeye dönük olan bir uluslararası komplonun Türkiye’yi de bu komplonun bir parçası haline dönük girişim olduğunu hepimiz biliyoruz. Türkiye’yi de bu Ortadoğu’ya yeni şekil vermeye yönelik olan bu komplo teorisinin içersine sokmaya çalışanlara Rabbim inşallah fırsat vermeyecek diye düşünüyorum. Şehirlerde toplu halk katliamlarına kalkıştılar. Halkı galeyana getirebilmek, travma oluşturabilmek için. Dertleri Türk milletinin yapı taşı olan birliğini ve beraberliğini yerinden sökebilmek ama Rabbim onlara hiç bir zaman fırsat vermeyecek. Yüreğimden gelen sesle meclis üyelerimizin huzurunda o katilleri ve arkasındakileri lanetliyorum. Terörden zarar görmüş masum vatandaşlarımıza sabır versin. ‘Biz Ankara'da bu saldırıyı yapabiliyoruz. Türkiye'nin her yerinde de yapabiliriz’ gibi bir algı oluşturmaya çalışıyorlar. Biz seçilmiş yerel yöneticilere büyük görev düşüyor. Bu tür tezgahlara ve komplolara halkımızın itibar etmemesi için her platformda sağduyu çağrısını yenilemeliyiz. Devletimizin ve milletimizin duruşu ile huzurumuzu bozmaya çalışanlar helak olacaklar” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER