Başkan Yılmaz, Yeşil Doğa programına konuk oldu

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, CNN Türk'te Güven İslamoğlu'nun ''Yeşil Doğa'' adlı programına konuk oldu.

Başkan Yılmaz, Yeşil Doğa programına konuk oldu

Güven İslamoğlu ile Yeşil Doğa bu hafta Samsun'a giderek Kızılırmak deltasını, Şahinkaya kanyonunu ve Vezirköprü'yü ekrana taşıdı.

Samsun ve Samsun'un bilinmeyen güzellikleri ile Yeşil Doğa programında ekrana geldi.

Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, delta içerisinde ''Yeşil Doğa'' program sunucusuna delta ile ilgili ayrıntılı bilgiler sundu.

Delta içinde gezintiye çıkan Başkan Yılmaz ve program ekibi çalışanlarına deltayı yakından görme tanıyabilme imkanı verdi.

Programda Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'da açıklamalarda bulundu.

Bafra Kızılırmak Deltası’nın UNESCO Geçici Dünya listesinde olduğunu ve bunun korunması gerektiğini söyleyen Başkan Yılmaz ; ‘’ Prestijimizi düşürecek olan ve daimi listeye girmemize engel olacak kaçak binaların burdan kaldırılmasının önemli bir kamu görevi olduğuna inandık. Doğanın, tabiatın, allahın bize bahşettiği bu güzel kuş cennetinin içine, şu gördüğünüz nebi derya sahile, buradaki bu güzelliğe adeta leke sürülmüş gibi gördük buradaki betonlaşmayı’’ açıklamasında bulundu.

AVCILAR SAZLARI YAKIYORDU

Başkan Yılmaz; ''Buradaki göller, burada yapılan avcılık dolayısı ile popüler bir yerdi fakat daha sonra bazı balıkçıların, balık tutabilmek için sazları yaktığını duyduk. Yanan sazların içerisinde binlerce kuş yuvası, binlerce yumurta, binlerce habitat orda yok olduğunu gördük ve ne büyük bir katliamdır bu dedik. Buradaki avcılık işini durdurduk  ve avcılığa sınırlamalar koyduk'' dedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2018, 09:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER