Başkan Yılmaz Van'da şehit ailesini ziyaret etti

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz Bitlis ziyaretinin ardından geldiği Van’da, İstanbul’daki hain terör saldırısında şehit olan polis memuru Soner İdil’in ailesini ziyaret etti.

Başkan Yılmaz Van'da şehit ailesini ziyaret etti

Başkan Yılmaz 3 ay önce göreve başlayan ve hain saldırıda şehit olan Soner İdil’in babası Miktad İdil’e başsağlığı dileyerek şehidimiz için dua etti. Duygusal anların yaşandığı taziye ziyaretinde Başkan Yılmaz terörü bir kez daha lanetleyerek acılarının çok büyük olduğunu dile getirdi.

“BU SALDIRININ ACISI KOLAY HAFİFLEMEYECEK”

Başkan Yılmaz, şehit evine yaptığı taziye ziyaretinin ardından Van AK Parti İpekyolu İlçe Başkanlığı’nda düzenlenen programa katıldı. Burada yaptığı konuşma da yine İstanbul’da yaşanan alçak terör saldırına değinen Başkan Yılmaz, “Hepimizin yüreğinde çok taze olan ve acısı kolay kolay hafiflemeyecek olan İstanbul saldırısında hayatını kaybetmiş olan şehitlerimize Allah’tan Rahmet Diliyorum. Allah ailelerine sabır versin. Bu hain saldırı bütün ülkenin canını yaktı. Gazilerimize de yaralanmış olan ve şu an hastanelerde tedavi olma süreci içinde olan kahraman polislerimize ve vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyorum. Bulunduğumuz coğrafya hakikaten bize bedel ödeten, burayı yurt edinmemiz karşılığında bedel ödediğimiz bir coğrafya. Ama burası bizim vatanımız ve hep öyle kalacak. Bu eşkıya bozuntuları yaptıklarının karşılığını misliyle ödeyecek” diye konuştu.

Programa AK Parti Van İl Başkanı Zahir Soğanda, Gevaş Belediye Başkanı Sinan Hakan, İl Yönetim Kurulu üyeleri ve partililer katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER