Başkan Yılmaz 'Tüm gücümüzü harekete geçirdik'

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “3 yıl içerisinde elimizden gelen bütün güçleri harekete geçirdik” dedi.

Başkan Yılmaz 'Tüm gücümüzü harekete geçirdik'

Başkan Yılmaz, Vali İbrahim Şahin tarafından Kavak ilçesinde düzenlenen muhtarlarla istişare toplantısına katıldı. Burada yaptığı konumasına 15 Temmuz şehitlerini anarak başlayan Başkan Yılmaz, “4 gün önce İstanbul’da yaşanan hain saldırıda hayatını kaybeden polislerimize, vatandaşlarımıza,  şehitlerimizin tümüne Allah’tan rahmet diliyorum. Onların da ailelerine sabırlar diliyorum. Hastanelerdeki yaralılara gazilere şifalar diliyorum. Hep birlikte dua edelim. 15 Temmuz’dan bu yana yaşadığımız travmalardan ötürü çok üzüntülüyüz
” dedi.

30 Mart 2014 seçimlerinden sonra Samsun’da önemli bir kamu yönetimi değişikliği olduğunu dile getiren Başkan Yılmaz; “ Özel idarelerin kapanmasından sonra kırsal hizmetler yani yol, su, kanalizasyon gibi kalkınma hizmetlerinin tümü Büyükşehir Belediyelerine bağlandı. Biz de 3 yıla yakın geçen bir süre içinde elimizden gelen bütün güçleri harekete geçirdik. Bu harekete geçişimiz aslında biraz da şunu amaçlıyordu. Altını çizmeliyim ki il özel idaresi zamanında yapılan hizmetlerden daha fazla hizmet yaparak, daha fazla performans ortaya koyarak, Sayın Cumhurbaşkanımızın özellikle arzusu doğrultusunda gerçekleşmiş olan bu özel idarelerin kapatılarak büyükşehirlere dahil edilmesi düşüncesi ve fikrini haklı çıkarmak ve doğruluğunu ispat etmek için var gücümüzle çalıştık. Cumhuriyetin kurulduğu yıllardan beri köylerde, şehirlerde, şehirleri birbirine bağlayan yollarda, ilçeler ve ilçeleri birbirine bağlayan yollarda konuşulan bir yol hikayesi gelip gidiyordu. Bu yol hikayesini önümüzdeki seçime kadar mutlaka bitirmeliyiz. Bir köye gittiğimizde bizim yolumuz bozuk denmemesi lazım. Bunu bitirmeliyiz. Farkında mısınız bilmiyorum gücümüzün üzerinde beton yollar yaparak, 7-8 yıl geriye dönmeden yol bakım ve onarım masrafını ortadan kaldıracak son derece operasyonel, konsantare ve yakın takip içinde hizmet sürdürdük. Allah’a çok şükür büyük oranda hedeflerimizi gerçekleştirdik” şeklinde konuştu.

Hizmetin sadece yol olmadığının altını çizen Başkan Yılmaz sözlerini şu şekilde sürdürdü; “Su ve kanalizasyon hizmetlerimiz de sürüyor. Kanalizasyondan ziyade susuz köy bırakmamak istiyoruz. Su meselesini de aynı şekilde sağlık endişesi yaşıyoruz denen köy içme sularının tümünün sorununa çözme yönünde büyük bir inisiyatif ve irade ortaya koyuyoruz. Sayın valimizin talimatları ve direktifleri doğrultusunda öncelikleri sıraladık. Önümüzdeki yerel yönetimler seçimine kadar inşallah su meselesini de bitireceğiz. Kavak’ta yapmayı hedeflediğimiz işlerin tümünü planladığımız doğrultuda gerçekleştirdik. Ama tabi ki ihtiyaçlar bitmiyor. Evimizin dahi tüm ihtiyaçlarını karşılayıp düşündüğümüzde yine mutlaka eksik buluruz. Her şeyimiz tamam olsa o zaman hayat durur. Hayatın bir anlamı kalmaz. İnsan daha iyi ve güzele ulaşma duygusunu kaybeder. O bakımdan ihtiyaçlarımız her zaman olacak. İhtiyaçlarımızı belirlerken kanaatkar olacağız. Ülkemizin ve devletimizin içinde bulunduğu şartları göz önünde bulunduracağız. Kendi aile içimizde olduğu gibi devletimizin ve milletimizin imkanlarını kullanırken, kanaati plana programa yansıtmamız gerekiyor.”

Kavak Halk Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilen programa Vali İbrahim Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, kaymakam Mevlüt Şekerci, Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Turan Çakır, Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, Meclis üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER