Başkan Yılmaz: Terör Örgütlerini ve Teröristleri Sevindirmeyeceğiz

Türkiye’nin sıkıntılı bir süreçten geçtiğini söyleyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Terör örgütlerini ve teröristleri sevindirmeyecek şekilde hizmet temposunda dolu dizgin koşmamız lazım.” dedi

Başkan Yılmaz: Terör Örgütlerini ve Teröristleri Sevindirmeyeceğiz

İlçelerdeki alt yapı, su ve yol yatırımlarını değerlendirmek, ilçelerin öncelikli sorunlarını yerinde tespit ederek sonraki 1 yılın programını yapmak amacıyla düzenlenen toplantılara Çarşamba İlçesiyle devam edildi.

Toplantıya, Vali İbrahim Şahin, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Çarşamba Kaymakamı Caner Yıldız, Meclis Başkan Vekili Turan Çakır, AK Parti Grup Başkan Vekili Nihat Soğuk, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Yılmaz Açan, Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, Genel Sekreter Yardımcıları Mustafa Yurt ve Sefer Arlı, SASKİ Genel Müdürü Kamil Demircioğlu, daire başkanları ile il ve ilçe belediye meclis üyeleri katıldı.

Toplantı öncesinde konuşan Başkan Yılmaz, 2014 yerel seçimleri sonrasında, geriye dönük bir değerlendirme yapılırsa güzel bir temponun yakalandığını ve bu tempoyu bu senede devam ettirmeye çalışacaklarını söyledi.

TERÖRE KARŞI TOPYEKÜN MÜCADELE

Terörle yapılan mücadeleye değinen Başkan Yılmaz, terörizmin terörü artan ölçüde şehirlere de yayma düşüncesi ve Güneydoğu ve Doğu Anadolu da halen devam eden operasyonları hatırlatarak, “Türkiye’yi istikrarsızlaştırmaya yönelik bu hareketler nedeniyle ülkemiz topyekün bir mücadeleye girecek. Dolayısı ile bunun gerektirdiği iktisadi harcamalar mali bütçemizi, mali ekonomimizi de etkileyecek. Belediyelere transfer edilen kaynaklardan belki kesinti yapacaklar. Türkiye gerçekten sıkıntılı bir süreçten geçiyor. Bunun da bilincinde olmamız lazım. Terör örgütlerini ve teröristleri sevindirmeyecek şekilde hizmet temposunda dolu dizgin yine koşmamız lazım. Temel felsefemiz hizmet etmek. Eğer bir günümüz hizmet etmeden geçiyorsa orada frekansımız bozuluyor, huzursuzluğumuz başlıyor.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER