Başkan Yılmaz: Tek hedefimiz Samsun ihracatını arttırmak

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, meclis üyelerine ekonominin lokomotifi olacak olan Lojistik Köyü gezdirdi, "Tek hedefimiz Samsun ihracatını arttırmak." dedi.

Başkan Yılmaz: Tek hedefimiz Samsun ihracatını arttırmak

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Büyükşehir Belediye Meclisinin Ocak ayı birleşiminin kapanmasının ardından meclis üyelerine Samsun Lojistik Merkezi'ni gezdirdi.

Gezi sırasında açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun Lojistik Merkezi'nin başta Samsun olmak üzere tüm Türkiye'de ekonomik kalkınmaya büyük katkı sağlayacağını söyledi. Yılmaz, "Deniz, hava, kara ve demiryolunun kesiştiği çok nadir noktalardan birisi olan Samsun'umuzda ticareti kalkındıracak  bir işe imza artık. Şehir olarak bir kalkınma stratejimiz var. Türkiye'nin güneyinde Mersin Lojistik Merkezi yer alıyor. Bizde kuzeyde de böyle bir merkezin eksikliğini hissediyorduk. Samsun Lojistik Merkezi için 50 milyon TL harcadık. Ululararası ticaret kazan kazana dayanıyor. Samsunumuzun ticaret hacmini genişletmeye çalışıyoruz. Şu sıralar tek hedefimiz Samsun'da ihracatı arttırmak. Bu merkez bunun için kuruldu. Sanayicinin, üreticinin ve ticaret erbabının ardiyesi burası olacak. Samsunumuz için böyle bir projeye imza atmış olmaktan çok mutluyuz. Bu mutluluğumuzu paylaşmak için sizlere buranın son halini göstermek istedim" açıklamalarında bulundu.

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2018, 18:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER