Başkan Yılmaz, şehrin ekonomik gelişimine odaklandık

Haber Türk’te Canlı Yayına katılan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, şuan kentin ekonomik gelişmelere ve yatırımlara odaklandığını belirterek, Lojistik Köy’ün önemini anlattı, yerli otomobile talip olduklarını söyledi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Haber Türk Canlı yayınında şehrin gelişimi ve yürütülen çalışmalarla ilgili bilgi verdi.
Noyan Doğan ile Bakış programına konuk olan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, kent ekonomisinin gelişimi için yürütülen çalışmalar ve Türkiye’nin en önemli ticaret merkezleri arasında girmesi beklenen Lojistik Köy’ü anlattı.
Lojistik Köy’ün tamamen AB hibe programından sağlanan 50 milyon Euro ile yapıldığı hatırlatan Başkan Yılmaz, Nisan ayında tamamen faaliyete geçeceğini söyledi.

LOJİSTİK KÖY LOKOMOTİF OLACAK

Türkiye ve kent ekonomisine önemli katkılar sağlayacak olan Lojistik Köy’ün önümüzdeki süreçte önemli iktisadi merkezler arasına gireceğini belirten Yılmaz, “Lojistik Köy büyük emekler sonucu tamamlandı. Somut bir şekilde Samsun ihracatçısının karını ve kazancını arttırmaya dönük bir proje. Buralar ticaretin karşılıklı pazarlardaki rekabet edilebilir fiyatlara gelmesinin akordunu sağlama tesisleri. Biz şehrimizde yerel yönetim hizmetleri olarak uzun mesafeler kat ettik. Samsunu şimdi iktisaden, ekonomik olarak büyütmeye çalışıyoruz.” Dedi.

YERLİ OTOMOBİLE TALİBİZ

“Yerli otomobil konusundaki hükümetimizin çabalarına ev sahipliği yapmak için uğraşıyoruz.” diyen Yılmaz, “Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na gerek Havza Organize Sanayi  Bölgemiz, gerekse şehrimizde daha önce tersane organize sanayisi olarak ayrılmış alanları bu iş için tahsis etmek istiyoruz.  Önemli bir alt yapımız burada mevcut. Şuan otomobil parçaları üreten önemli firmalar Samsun’da var.  Bunun dışında silah sanayi yönünde de önemli firmalarımız mevcut. İşi o kadar büyüttüler ki roket yapımı için yer dahi istiyorlar. Şehirde imalat sanayiinde, endüstriyel düzey belli bir seviyeye gelinmemişse büyük projelere kalkışılamıyor. Çok şükür Samsun bu konuda iyi bir noktada. Kentin üretim yönünden önünün açılması için yoğun çaba harcıyoruz. ” diye konuştu.
Bilim Müzesi, Karadeniz’in ilk golf sahası, Spor Kenti Samsun ve kentsel dönüşüm hakkında da bilgi veren Yılmaz, şehrin artık önemli bir yükseliş trendine girdiğini vurguladı.

GercekBizde.com
 

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2018, 18:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER