Başkan Yılmaz, Samsunspor'un sesini Türkiye'ye duyurdu

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Haber Türk Canlı yayında Samsunspor’un sesini tüm Türkiye'ye duyurdu, destek çağrısını yeniledi, “Sorunları büyük ölçüde desteklerle çözeceğiz sadece biraz sabır.” mesajı verdi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsunspor’un mali krizden kurtarılması için yoğun bir çalışma yürüttüklerini söyledi.

Haber Türk’te yayınlanan Noyan Doğan ile Bakış programına canlı yayında konuk olan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, son günlerde gündemde olan Samsunspor’da yaşanan mali krizi ve başlatılan yardım kampanyası hakkında açıklamalarda bulundu.

SAMSUNSPOR'UN SESİNİ TÜRKİYE DUYDU

Noyan Doğan’ın Samsunspor’un durumu ile ilgili sorusu üzerine kulübün içinde bulunduğu sorunun büyük ölçüde desteklerle çözüleceğini belirten Başkan Yılmaz, “Samsunspor’un içinde bulunduğu mali kriz bu yılın veya bugünün sorunu değil. Bu kriz çok eskiden gelen, önceki yönetimler zamanındaki ekonomik sorunların katlayarak büyümesi sonucu ortaya çıkan bir süreçtir. Çözmeye çalışıyoruz. Bir taraftan Büyükşehir Belediyesi olarak bizler, bir taraftan Sayın valimiz, bir taraftan Samsunumuzun sivil toplum kuruluşları, iş adamları kulübün içinde olduğu bu ödeme probleminin tamamını değilse bile, belirli bir miktarını çözerek bu sorunu azaltmaya çalışıyoruz.” dedi.

BÜYÜK ÇABA GÖSTERİLİYOR

“Sorun en az 7-8 yıldan bu yana katlana katlana gelen ekonomik problemlerin birikimlerinden ortaya çıktı.” noktasına vurgu yapan Yılmaz, “Bütün Anadolu kulüplerinin bu tür sorunları var. Ama bizim ki biraz daha rahatsız edici boyutta oldu. O bakımdan hakikaten gündemimizde bu var. Bu mali sorunu çözme noktasında çaba içerisindeyiz. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı olarak, gerek belediyeyi gerekse de hatırımızı önemseyecek olan dostlarımızı ve arkadaşlarımızı Samsunspor’a yardım etmeleri konusunda teşvik ediyoruz. Valimiz de, milletvekillerimiz de uğraş veriyor. Sağlık Bakanımız Ahmet Demircan, Eski Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç uğraş veriyor. Çözeceğiz sadece biraz sabır. Bu tür sorunlar yılların birikimi olduğu için çözümü de biraz zaman alabiliyor.” diye konuştu.

Gercekbizde.Com
 

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2018, 15:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER