Başkan Yılmaz, Lojistik Köyün ticari faaliyet tarihini açıkladı

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Tekkeköy’de yapımı tamamlanan Türkiye’nin en büyük Lojistik Köy Merkezi’nin Mart ayında ticari faaliyete başlayacağını müjdeledi

Başkan Yılmaz, Lojistik Köyün ticari faaliyet tarihini açıkladı

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi 2018 yılı Ocak Ayı 1. Birleşiminin 1. Oturumu Belediye Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Meclis toplantısında lojistik Köy ile ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Yılmaz, Lojistik Köy Merkezi ile ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Yılmaz, projenin 2017 yılının en büyük kazanımı olduğunun altını çizdi ve Mart ayı içerisinde ticari faaliyetlerin başlayacağını söyledi.

'MART AYINDA TİCARİ FAALİYET BAŞLIYOR'

Toplantıda ‘2018 yılının hayırlı geçmesi’ dileklerinde bulunan ve 2017 yılının en önemli kazanımının Lojistik Köy olduğunu kaydeden Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, “Lojistik Köy projemizde iki önemli nokta var. Birincisi; Tekkeköy gibi bir bölgemizin 750 dönümlük bir alanında, gerek meradan gerekse bir takım kamulaştırmalarla Lojistik Köyümüzü kazandırdık. İkincisi ise Büyükşehir Belediyemizin bütçesinden bir kuruş harcamadan tamamen AB hibesi alarak gerçekleştirmemizdir. 50 Milyon Euro’luk hibe ile 80 bin metrekare kapalı alanda, Türkiye’deki en büyük Lojistik Köyü’nü inşaa etmek büyük bir başarıdır. Bu projemizi hayata geçirmemizde Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızın, AB ile olan hibe programı görüşmelerimizde çok ciddi katkıları oldu. Eğer onların kefaleti olmasaydı, AB kredi kuruluşları, yerel yönetimde böyle bir projenin yürütülmesi noktasında bazı tereddütler duyabilirdi. Büyükşehir Belediyesi olarak, Lojistik Köy’ün Samsun-Çarşamba Devlet Yolu’na bağlanması ile ilgili sürecini de hallettik. Tahminlerime göre; önümüzdeki Mart ayında Lojistik Köy, birçok firmanın kiralama sürecine amade olacak. Birçok firma, bölgeden yer kiralayacak ve Lojistik Köy, ticari faaliyetlerde kullanılır hale gelecek” diye konuştu.

57 MADDE KOMİSYONLARA HAVALE EDİLDİ

Konuşmanın ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın meclis Başkanlığı’nda gerçekleştirilen toplantıda 57 gündem maddesi oy birliği ile komisyonlara havale edildi. Daha sonra ise Denetim Komisyonu üyelerinin seçimi yapıldı. Komisyona havale edilen Maddeler Perşembe Günü saat 14:00’te Samsun Büyükşehir Belediyesi Komisyon Toplantı Salonu’nda gerçekleşecek toplantıda görüşülecek.

Tolga Birgücü-Gazete Gerçek

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2018, 18:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER