Başkan Yılmaz, külliyede Sıfır Atık Projesi toplantısına katıldı

Samsun Büyükşehir Belediye başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın koordinasyonunda yürütülen 'Sıfır Atık Projesi' kapsamında gerçekleşen toplantıya katıldı.

Başkan Yılmaz, külliyede Sıfır Atık Projesi toplantısına katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın koordinasyonunda yürütülen Sıfır Atık Projesi kapsamında, belediye başkanları ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde bir araya geldi. Sıfır Atık Projesi’ne belediyelerin de aktif katılım göstermesinin ele alındığı toplantıda, Emine Erdoğan bir konuşma yaptı.

BELEDİYELER ÇALIŞMALARA BAŞLAMALI 

Sıfır atık konusunda bütüncül bir sistem kurmak, bölgesel planlamalar yapmak istediklerini belirten Emine Erdoğan, sistemin uygulanabilir ve sürdürülebilir olmasının belediyelerin sürece aktif katılımıyla mümkün olabileceğini vurguladı. Türkiye’nin zengin çeşitliliğini temsil eden yerel yöneticiler olarak belediyelerden bu konuya sahip çıkmalarını isteyen Erdoğan, “Bakanlığımız bu yıl projeyi Ankara ilimizde hayata geçirmeyi hedefledi. Fakat bir yandan, yürüttüğümüz kampanya ile birlikte sıfır atık duyarlılığı yurt çapında hızla yayılıyor. Konunun Ankara sınırlarını çoktan aştığını söyleyebiliriz. Bu noktada tüm belediyelerimiz, ihtiyaca uygun alt yapı için şimdiden çalışmalara başlamalı” şeklinde konuştu.

Toplantıya Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yanı sıra, AK Parti ve MHP’li Belediye Başkanları ve CHP’li temsilciler katıldı.

Emine Erdoğan, himayesinde gerçekleştiren Sıfır Atık Projesi kapsamında daha önce de Türkiye’nin önde gelen sanayici, iş adamı, iş kadını, sanatçı ve akademisyenler ile TRT, THY, TOKİ, Diyanet gibi kurumların temsilcileriyle bir araya gelerek, proje ile ilgili bilgi aktarımı ve istişarelerde bulunmuştu.

SIFIR ATIK PROJESİNE DESTEKLERİMİZİ ARTIRACAĞIZ

Toplantıyla ilgili değerlendirmede bulunan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Zİya YIlmaz, "Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın koordinasyonunda yürütülen Sıfır Atık Projesi kapsamında Cumhurbaşkanımızın eşi Sayın Emine Erdoğan ile bir araya geldik. Atık konusunda duyarlılığını vurgulayan Emine Hanım'ın projenin tüm şehirlerde yaygınlaşmasını temenni etmesi bizleri mutlu etti. Bizde bu kapsamda çalışmalarımızı hızlandırarak Sıfır Atık Projesine desteklerimizi arttıracağız." dedi.

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2018, 20:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER