Başkan Yılmaz: Hizmetlerimizi Halkımıza Tanıtalım

Vezirköprü İlçe Kültür Merkezinde yapılan toplantıya katılan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, çalışma toplantısı öncesinde bir konuşma yaptı

Başkan Yılmaz: Hizmetlerimizi Halkımıza Tanıtalım

İlçe Kültür Merkezinde yapılan toplantıya, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Vezirköprü Kaymakamı Mahmut Kaşıkçı, Meclis Başkan Vekili Turan Çakır, AK Parti Grup Başkan Vekili Nihat Soğuk, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Zafer Özata, AK Parti İlçe Başkanı Halil İbrahim Doğan, Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, Genel Sekreter Yardımcıları Mustafa Yurt ve Sefer Arlı, SASKİ Genel Müdürü Kamil Demircioğlu, daire başkanları ile il ve ilçe belediye meclis üyeleri katıldı.


Çalışma toplantısı öncesinde bir konuşma yapan Başkan Yılmaz, Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak il merkezinde yaptkları çalışmaları ilçelere de taşımaları gerektiğini söyleyerek, “Çok şükür daha kaliteli, daha kalıcı, daha uzun vadeli, insanımızın hayatına olumlu katkı sağlayacak olan hizmetleri şehrimize, ilçelerimize, köylerimize yansıtmaya çalışan bir tempo içerisinde olduk. Önümüzdeki günlerde de bu tempoyla çalışmaya devam edeceğiz. Hepimizin bir hedefi olması gerektiği için söylüyorum. Ben hedef projeksiyonumu genelde 2019 olarak seçiyorum. 2019 tesadüf bizim de seçilme sürecimizin sonunu gösteriyor. Ama 2019 aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti’nin kurtuluşuyla ilgili verilen mücadelenin ilk adımının atıldığı, 19 Mayıs şehri Samsun ile ilgili çok önemli bir misyonu da bize hatırlatıyor. Yani 2023 Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. Yılıysa, 2019’da Samsun için Türkiye tarihinin önemli bir parçasına neden olan tarihi ilk adımın atıldığı gün olması hasebiyle oldukça önemli. 2019 Türkiye’sinde çok şükür cumhuriyetimizin kuruluşunun ilk adımının atıldığı o tarihten itibaren geçen 100 yıllık süreçte cumhuriyete yaraşır bir şehir oluşturduk diyebilmemiz için 19 Mayıs 2019 tarihine kadar bir takım önemli işleri başarmamız gerekiyor diye düşünüyorum. Önümüzdeki 3 yıllık süreci 2019’a yönelik hedefler belirleyerek iddalı bir persperktif çizerek, bu perspektife doğru koşar adımla gitmemiz gerekiyor diye düşünüyorum.” diye konuştu.

HİZMETLERİMİZİ HALKIMIZA TANITALIM

Başkan Yılmaz, yapılacak işlerini her şeyin önüne koyduklarını ve işlerini adeta kutsalları haline getirdiklerini ifade ederek, “2019’a giden yolda Vezirköprü’de hedeflerimiz var. Önümüze iş programı olarak çalışmalar koymalıyız. Hizmetleri nereden alıp nereye getirdiğimizi de kendimizi motive etme açısından bilmemiz lazım. Biz, bu hizmetleri üreten insanların mutfağındayız. İnsanlarımıza bunları sunduk ve keyifle kullanıyorlar. Bundan mutlu oluyoruz ama yapacağımız küçük açılış törenleri ile bu hizmetleri başardığımızı ortaya koymalıyız. Mütevazi açılışlarla hizmetlerimizi halkımıza tanıtalım ve kullanımlarına sunalım. Bu açılışlarla ilçelerimize ve köylerimize renk, neşe katmış oluruz.” dedi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER