Başkan Yılmaz' bu ülkeyi asla bölemeyecekler'

Samsun Valisi İbrahim Şahin ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz İçişleri Bakanlığı’nın Genelgesi doğrultusunda muhtarların şikâyet, talep ve önerilerini dinlemek üzere Havzalı muhtarlar ile buluştu.

Başkan Yılmaz' bu ülkeyi asla bölemeyecekler'

Havza Belediyesi Kültür Merkezinde düzenlenen muhtar buluşması Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından 15 Temmuz gecesini anlatan belgesel gösterildi.

Belgesel’in ardından Havza Belediye Başkanı Murat İkiz ve Havza Kaymakamı Alper Tanrısever birer selamlama konuşması yaptılar.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz yaptığı konuşmasında 15 Temmuz’da yaşanan darbe girişimin bu ülkenin gördüğü en büyük ihanet olduğunu belirterek; “ Birlik ve beraberliğimizi koruduğumuz sürece bu ülkeyi asla bölemeyecekler. Cumhuriyetin kurulduğu yıllardan beri köylerde, şehirlerde, şehirleri birbirine bağlayan yollarda, ilçeler ve ilçeleri birbirine bağlayan yollarda konuşulan bir yol hikâyesi gelip gidiyordu. Bu yol hikâyesini önümüzdeki seçime kadar mutlaka bitirmeliyiz. Havza’da 81 mahallemizin 66’sında beton yol çalışması yaptık. Girmediğimiz diğer mahallelerimize 2017’de gireceğiz. Allah’a çok şükür büyük oranda hedeflerimizi gerçekleştirdik.” dedi.

Samsun Valisi İbrahim Şahin ise yaptığı konuşmasında, “15 Temmuz gecesini biz başarılı bir şekilde atlattık. 15 Temmuz bizim aslında ikinci Kurtuluş Savaşımızdır. 15 Temmuz’u nasıl 19 Mayıs’ı, 23 Nisan’ı ve 29 Ekim’i kutluyorsak, 15 Temmuz’u da aynı kutlayacağız. 15 Temmuz’u asla unutmayacağız ve unutturmayacağız. Bugünlerde Türkiye zor bir süreçten geçiyor, bunları hep birlikte aşacağız. Gün birlik ve beraberlik günüdür. Bizim burada ki gayemiz demokrasinin temel taşı olan siz değerli muhtarlarımızla bir araya gelmek, varsa sorunlarınız, talep ve önerilerinizi dinlemektir.” dedi.

Öte yandan kar yağışlarının başlamasıyla birlikte tüm Samsun’da karla mücadeleye başladıklarını hatırlatan Vali Şahin; “Şehrimizin her noktasında çalışıyoruz. Ama bizim karla mücadelede önceliğimiz insan hayatı. Karla mücadeleyi keyif için değil, insan hayatı için yapıyoruz. Kar birkaç gün kalsın keyif için yol açtırmayın. Bu işler gerçekten çok maliyetli işler. Şimdi hava ambulanslarımız var. Her yerden hasat alabiliyoruz. Harcanan devletin parası. Büyük vebal alırsınız.” dedi.

Vali Şahin Havza’da fazla sayıda olmasa da yayla evi bulunduğunu belirterek; “ Buralarda yiyecek, içecek ve yakacak bırakmayalım. Malum genelde bu evlerin kapıları çekilir ve yaza kadar kimse gitmez. Bu evleri boş bırakalım kimse bu evlerde iki üç ay barınamasın. Üst üste ülkemiz sarsıntılar yaşıyor.  Ülkemize rahat vermek istemiyorlar. Çok uyanık olmamız lazım. Özellikle siz muhtarlarımıza bu konuda önemli işler düşmekte. Bu toplantının ve bundan sonra muhtarlarla yapacağımız toplantıların ilçelerimize, şehrimize, ülkemize ve insanlarımıza hayırlar getirmesini diliyorum.”  dedi.

Konuşmalarının ardından, Kavak ilçesinin mahalle muhtarları söz alarak, mahallelerinde yapılan çalışmalar ve sorunlarla ilgili olarak görüşlerini Samsun Valisi İbrahim Şahin, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz,  Havza Kaymakamı Alper Tanrısever ve Havza Belediye Başkanı Murat İkiz’e  aktardılar.

Burada bir konuşma yapan Havza Belediye Başkanı Murat İkiz görevde oldukları 12 yıllık sürenin son iki yılında kırsal mahallelere hizmet götürmeye başladıklarına değinerek; “ Havza Belediyesi olarak 81 kırsal mahallemizde temizlik hizmetleri aksamdan yürütülüyor. Yine 40’ın üzerinde kırsal mahallemize çocuk parkı kurdu. 20 kadar mahallemizde ise parke ve beton yol çalışması yaptık. Amacımız 2019 yılına kadar 81 kırsal mahallemize bu hizmetlerimiz yaymak.” Dedi.

Samsun Valisi İbrahim Şahin, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz,  Havza Kaymakamı Alper, Havza Garnizon Komutanı personel Binbaşı Murat Özdemir, Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Turan ÇAKIR, protokol üyeleri ile Kavak ilçesine bağlı mahallelerin muhtarları katıldı.

Buradaki toplantının ardından Vali Şahin Havza Ticaret ve Sanayi Odasına geçerek burada Havza Tarımsal Ürün İşleme ve Tarım Makineleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti toplantısına başkanlık etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER