Başkan Yılmaz, Boks Müsabakalarının Açılışına Katıldı

Samsun’un ev sahipliğinde 9-17 Nisan tarihleri arasında yapılacak olan Boks Avrupa Kıtası Olimpiyat Elemeleri başladı. Ev sahipliğini Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı elemelere, 38 ülkeden 300'ün üzerinde sporcu katılıyor. Türkiye'yi ise 3 bayan 11 sporcu temsil ediyor.

Başkan Yılmaz, Boks Müsabakalarının Açılışına Katıldı

Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu'nda başlayan Boks Avrupa Kıtası Olimpiyat Elemeleri açılış seremonisine Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Eknomoi Bakanı Mustafa Elitaş, Samsun Valisi İbrahim Şahin,  Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, milletvekilleri, Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç ile kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, sporcular ve vatandaşlar katıldı.


Mehteran Takımı ve halk oyunu gösterilerinin sergilendiği seremonide konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, organizasyona ev sahipliği yapmaktan büyük heyecan duyduğunu söyledi. Başkan Yılmaz, ''Bu şampiyonanın burada yapılmasında herkesin büyük emeği var. Biz Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın işçileriyiz. Biz Akif Çağatay Kılıç beyin şehrinin belediyesiyiz. Biz böyle bir organizasyona elimizden gelen her türlü katkıyı vererek, ev sahipliği bize yakışır deyip talip oldum. Sayın federasyon başkanımız da sağolsun bizi kırmadı ve organizasyon gerçekleşti.  Sporcularımızdan kendilerini evlerinde gibi hissetmelerini rica ediyorum. Onlar bizim evladımız. Spor adamları bizim kardeşlerimiz. Spor, birlik, beraberlik, kardeşlik demektir.  Böylesine bir organizasyona ev sahipliği yapmaktan büyük mutluluk duyuyorum. '' ifadelerini kullandı.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER