Başkan Yılmaz Bitlis'i ziyaret etti

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, beraberindeki heyetle birlikte Bitlis’i ziyaret etti.

Başkan Yılmaz Bitlis'i ziyaret etti
Başkan Yılmaz ve beraberindeki heyet, Bitlis Valisi Ahmet Çınar’ı makamında ziyaret etti. Samsun Büyükşehir Belediyesi heyeti ile yakından ilgilenen Vali Ahmet Çınar, Başkan Yılmaz ve her iki belediyenin birim amirleriyle şehir gezisi yaptı.
Tarihi ve kültürel mekanların gezildiği gezi esnasında Belediye Başkanı Yılmaz, bilgi ve deneyimlerini paylaştı. Bitlis’te görev yaptığını ve yakından tanıdığını belirten Başkan Yılmaz, “İşe kolaydan başlamak lazım. Mesela bazı sokakları trafikten arındırıp estetik bir güzellik katarak başlayabiliriz. Şehrin görünümünü olumsuz etkileyen bazı binaların yıkılması gerekiyor. Belediye bünyesinde estetik kurulu oluşturarak başarılı işler yapılabilir. Tarih ve kültürel zenginliği olan Bitlis, yapılacak güzel çalışmaları hak ediyor. Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak elimizden gelen desteği vermeye hazırız” dedi.

Desteklerinden ötürü Başkan Yılmaz ve ekibine teşekkür eden Vali Çınar ise, belediye görevini devraldıktan sonra çalışmalara hızlı bir şekilde başlandığını, Bitlis ve Bitlislilere hizmet etmekten şeref duyduklarını iletti.

Şehir gezisinin ardından valilik toplantı salonunda Bitlis’e dair projelerin konuşulduğu toplantının ardından, polisevinde Başkan Yılmaz onuruna akşam yemeği verildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER