Başkan Yılmaz: Benim tek derdim Samsun’un ekonomisini ve ihracatını arttırmak 

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, sanayiciler ile bir araya geldi. 

Başkan Yılmaz: Benim tek derdim Samsun’un ekonomisini ve ihracatını arttırmak 

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz SAMPA Otomotiv'in ev sahipliğinde düzenlenen kahvaltı programında Samsun ekonomisini ayakta tutan sanayiciler ile bir araya geldi. 

BAŞKAN YILMAZ’DAN SANAYİCİLERE TEŞEKKÜR

Toplumun her kesimi ile bir araya gelerek sorunlara çözüm üreten ve önerileri değerlendiren Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz Samsun'da faaliyet gösteren sanayi kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldiği toplantıda ekonomik kalkınmanın sağlanması için büyük adımlar atıldığına dikkat çekti. Başkan Yılmaz konuşmasında, “Ülkemiz şu günlerde belki zor zamanlar geçiriyor olabilir. Ama hükümetimizin başlattığı her çalışma güzel bir geleceğin teminatıdır. Şu an Afrin'de teröristlere karşı verilen mücadele de bunlardan birisidir. Rabbim Afrin’de gorev alan askerlerimiz başta olmak üzere tüm asker ve polisimizi korusun. Ülkeler ekonomik refahın yükselmesiyle birlikte gelişir. Bizde bu doğrultuda çabalıyoruz. Benim tek derdim Samsun’un ekonomisini ve ihracatını arttırmak. Türkiye’nin dört bir yanında büyük çalışmalara imza atılıyor. Sizler de bu işin içinde büyük birer değersiniz. Biz üretelim, çaba harcayalım, hem kendimiz kazanalım, hem de ülkemiz kazansın diyen çok az. Sizler bu azınlık gruptasınız. Sizlere bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi. 

SAMPA YERLİ OTOMOBİL ÜRETİMİNDE YER ALMALI

Yerli otomobilin Samsun'da üretilmesi için girişimlerde bulunulduğunu ifade eden Başkan Yılmaz, “Bugün bize ev sahipliği yapan SAMPA Otomotiv dünyanın dört bir yanına otomobil parçaları ihraç eden köklü bir firma. Bu firmada yerli otomobil üretiminde kullanılabilecek onlarca kalem ürün var. Ülkemizin yerli otomobil projesinde SAMPA'nın da yer almasını canı gönülden istiyorum. Yerli otomobil Samsun'da üretilsin istiyoruz. Bununla ilgili Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak her türlü desteği veririz” diye konuştu.


 

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2018, 13:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER