Başkan Yılmaz: Belediyeler arasında AB’den hibe alan tek belediyeyiz

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan’a Samsun Lojistik Merkezi’ni tanıttı.

Başkan Yılmaz: Belediyeler arasında AB’den hibe alan tek belediyeyiz

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan’a Samsun Lojistik Merkezi’nde ağırladı. Lojistik Köy hakkında bilgi veren Başkan Yılmaz, Türkiye'de hiç bir belediyenin Samsun Lojistikköy gibi bir proje için AB'den hibe alamadığına dikkat çekti.

LOJİSTİK MERKEZİ İÇİN HİBE ALAN TEK BELEDİYEYİZ

Samsun Lojistik Merkezi Avrupa Birliği’nden 50 milyon hibe alınarak hayata geçirilen ve Türkiye’nin en yüksek bedelli AB projelerinin arasına adını yazdırdı. Samsun Lojistik Merkezi ile Samsun ekonomisinin yükselen bir ivmeyle geleceği kucaklayacağını belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Allah izin verirse 9 Şubat tarihinde ilk müşterimiz kendisi için ayrılan depoya ürünlerini indirecek. Türkiye’nin hiçbir anadolu şehrinde 4 ulaşım aksına sahip böylesine işlevsel bir lojistik merkezi yok. Biz Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak bunu başardık. Samsun Türkiye’nin kuzeye açılan kapısı oldu. Burası sadece Samsun’un değil Türkiye’nin ticaret seviyesini büyük oranda arttıracak bir potansiyel haline geldi. Bu işte Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızın katkılarını unutmamalıyız. Türkiye’nin hiçbir belediyesi böyle bir proje için AB’den hibe alamamıştır. Biz bunu başardık. 50 milyon Euro değerinde bir projeyi kentimize kazandırdık. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan da bu projemiz ile ödül aldık. Bu yüzden gururluyuz” açıklamalarında bulundu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan ise Samsun Lojistik Merkezi’nin kentimize sağlayacağı katkının şüphesiz olumlu olacağını belirterek Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’a projenin hayata geçirilmesi noktasında gösterdiği uğraşlardan dolayı teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2018, 19:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER