Başkan Yılmaz Atayolu Projesi'ni Kanal D Ana Habere anlattı

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin yürüttüğü 97 kilometrelik Atayolu Projesi'ni Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, Kanal D Ana Haber ekibine özel röportaj vererek anlattı.

Başkan Yılmaz Atayolu Projesi'ni Kanal D Ana Habere anlattı

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan ve Türkiye'nin en uzun, kapsamlı tarih projesi, açık hava müzesi olan Atayolu Projesi, ulusal medyadan büyük ilgi gördü.  Geçtiğimiz günlerde basın mensuplarıyla gerçekleşen Atayolu tanıtım gezisi sonrasında projenin ulusal medyada yer almasıyla  tüm dikkatleri çekti. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ölüm yıldönümünde özel program yapan Kanal D Ana Haber ekibi İstanbul'dan gelerek güzergahı görüntüledi, projenin mimarı Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'la röportaj gerçekleştirdi.

TARİHİMİZE ATAMIZA SAHİP ÇIKIYORUZ

Büyük Önder'in Kurtuluş Mücadelesi'ni  başlatmak için Samsun'a ayak basışından Amasya il sınırına kadar olan 93 kilometrelik güzergahın restore edildiğini belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz,"Büyük Önderimizin ölüm yıldönümü, kendisini rahmet ve minnetle anıyoruz. Onun anılarını, hatıralarını, değerlerini, tarihi miraslarını ön plana çıkarmaya çalışıyoruz. Bu güzergahı bir tarihi açık hava müzesi haline getirmenin çabası içindeyiz. Tarih turizmine açılmasının ardından çocuklarımız, gençlerimiz, gelecek nesiller Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin kuruluşuna giden yolda Atatürk'ün kat ettiği güzergahı, yolun özelliklerini öğrenirken, 1919 şartlarını da görecekler. Eskiye dair ne varsa hepsi bu güzergahta olacak" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER