Başkan Tok'tan Yaşlılara Özel İlgi

İlkadım Belediyesi, "18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası" nedeniyle huzurevinde kalan yaşlılara cilt bakımı ve saç kesimi yaptı. Huzurevinde kalan yaşlıları ziyaret eden Başkan Tok da yaşlılara karanfil dağıttı.

Başkan Tok'tan Yaşlılara Özel İlgi

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok 18-28 Mart Yaşlılara Sevgi Haftası nedeniyle Samsun Büyükşehir Belediyesi Huzurevi'nde yaşamlarını sürdüren yaşlılarla bir araya geldi. Ziyaretinde yaşlılara karanfil vermeyi ihmal etmeyen Başkan Tok İlkadım Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı kuaför kursunun usta öğreticisi ve öğrencileri tarafından saç kesimi, saç boyaması ve cilt bakımı yapılan yaşlı bayanları da ziyaret etti. Bir hafta devam edecek olan saç kesimi, saç boyaması ve cilt bakımında İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok da yaşlılara karanfil dağıttı.

"HEPİMİZ YAŞLANACAĞIZ"

Gençlerin yaşlılara iyi davranmaları konusunda uyarılarda bulunan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “Bugün Yaşlılar Haftası münasebetiyle huzurevini ziyaret ettik. Yaşlılarımızla beraber olmak çok önemli. Çünkü yaşlılarımızın bizim bu zamana gelmemizde çok önemli emekleri var. İnsan doğumundan ölümü arasına her zaman sevgiye, saygıya, hürmete muhtaç bir varlıktır. Biz Türk milleti olarak örf, adet ve göreneklerimiz gereği yaşlılarımıza ve büyüklerimize sevgi, saygıyı önemseyen bir toplumuz. Son zamanlarda maalesef evlatların annelerine ve babalarına karşı acımasız davrandıklarını duyuyoruz. Ama genel olarak Türk toplumu büyüklerine, yaşlılarına saygılı bir toplumdur. Ben bunu önemsiyorum. Çünkü yaşlılar geçmişteki bilgi, birikim ve becerilerini bizim nesillere aktaran bir meşaledir. Gençlerimize de ne olur annelerinize, babalarınıza, yaşlılarınıza saygıyı eksik etmeyin diyorum. Çünkü yarın bizde yaşlı olacağız. Aynı duruma düşmemek adına da bu saygıyı eksik etmemiz gerekiyor. Çünkü gerçekten onlar çok büyük deneyimler geçirdiler. Yaşlılarımız, bu deneyimlerini, örflerini, adetlerini, geleneklerini gelecek nesillere aktarma noktasında önemli bir görev üstleniyorlar. Bu vesile ile biz yaşlılarımıza ne yapsak azdır” dedi.

ONLARIN MUTLULUĞU BİZİM MUTLULUĞUMUZ

Bakımı yapılan yaşlıların mutlu olduğunu ifade eden Tok, “İlkadım Belediyesi Kültür Müdürlüğümüz tarafından bizim kuaförlük kursumuzun usta öğreticileri, öğrencileri bugün buradaki yaşlılarımızın istedikleri gibi saç kesimini yapıyorlar hem de saç boyamalarını yapıyorlar. Çünkü insan yaş ne olursa olsun her zaman güzel olmayı, güzel giyinmeyi, güzel tıraş olmayı ister. Burada yaşlılarımıza saç boyamaları, manikür, pedikür, cilt bakımları yapılıyor. Biz de çok mutlu olduklarını gördük. Onların mutluluğu bizim mutluluğumuzdur” diye konuştu.

Yaşlılar da kendilerine gösterilen ilgiden duydukları memnuniyeti dile getirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER