Başkan Tok, Sahurda Din Görevlileri İle Buluştu

İlkadım Belediyesi geleneksel sahur programlarında din görevlileri ile bir araya gelen İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “ İlkadım’da bulunan her camimize istişareler yaparak destek verdik, vermeye devam edeceğiz” dedi.

Başkan Tok, Sahurda Din Görevlileri İle Buluştu
İlkadım Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen sahur programlarının bir yenisi İlkadım Belediyesi Ihlamur Cafe Restaurant’ta İlkadım İlçesi’nde görev yapan din görevlileri ilebirlikte gerçekleştirildi. Gecenin geç saatlerinden gerçekleşen programa ilgi yoğun oldu. Sahur programına İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, İlkadım İlçe Müftüsü Yahya Polat ve İlkadım ilçesinde kicami ve Kur’an kurslarında görev yapan din görevlileri katıldı.


MÜFTÜ'DEN BAŞKAN TOK'A TEŞEKKÜR

Gerçekleştirilen sahur programları dolayısıyla İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok’a ve ekibine teşekkür eden İlkadım İlçe Müftüsü Yahya Polat, “Mübarek Ramazan ayı herkesi bir araya getirdiği gibi bizleri de bu gece bereketin en yoğun olduğu vakitte buluşturdu.İlkadım Belediye Başkanımız Erdoğan Tok’un geleneksel hale getirdiği sahur programlarına dahil olmaktan son derece mutluluk duyduğumuzu belirtmek istiyorum. Erdoğan Başkanımıza ve ekibine bu güzel kardeşlik sofralarına bizleri davet ettiği için teşekkür ediyorum” dedi.

"CAMİ CEMAATİNİ İMAMLAR ARTIRIR "

Camilerde ki cemaatlerin artmasında imamların büyük ve önemli görevleri olduğunun altını çizen İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok,“Geleneksel hale getirdiğimiz sahur programlarımızda bu gece dingörevlilerimiz ile bir arada olmaktan son derece mutluluk duyuyorum.Ramazan ayının yoğun bir tempo ile geçiren din görevlisi kardeşlerimize gecenin geç saatlerinde sahur programımıza katılım sağladıkları için teşekkür ediyorum. İlkadım’da dolu dolu Ramazan ayı geçiriyoruz. Her akşam farklı bir camimizde teravih namazı öncesi Türkiye’nin sevilen sayılan ve bilinen hocaları ile vatandaşlarımızı buluşturuyoruz. Ramazan ayının maneviyatını daha güzel şekilde doya doya yaşıyoruz. Camilerimize gittiğimizde görüyorum burada bulunan değerli hocalarımızın çok büyük emekleri var. Görüyoruz ki cami cemaatlerimiz de belirgin bir artış söz konusu. Bu artışta cami hocalarımızın büyük emeği var. Cemaat ile sohbet etmek, onların sorularına güzel bir dille açıklayıcı cevaplarla bu artış sağlanıyor.Allah imamlarımızdan ve cami görevlilerimizden razı olsun” diyekonuştu.

"HAYIR YOLUNDA YARIŞIYORUZ"

İlkadım ilçe sınırları içersinde her camiye destek olduklarını da ifade eden Başkan Tok, “Bizlerde İlkadım Belediyesi olarak ilçemizdebulunan her camimize destek oluyoruz. Camilerimizin gerek çevredüzenlemesini gerek abdest yerlerini yeniden inşa ediyor camimiz eksikliklerini gideriyoruz. Bizler bu işi severek yapıyoruz. Severek güzel işlere büyük projeler imzalar atıyoruz. Baruthane mahallemizde Türkiye’ye örnek olacak cami ve külliye projemizin temellerini attıkve hızla yükseltiyoruz. Tamamen kesme taş ve ahşaptan olacak olan cami ve külliyemiz Selçuklu mimarisi ile muhteşem bir ambiyansa sahip olacak. Altında kapalı otoparkı ile camimize gelen vatandaşlarımızın otopark sorununu ortadan kaldırıyoruz. Allah’ın izini ile gelecek sene Ramazan Ayında teravih namazlarımızı bu muhteşem camimize kılacağız.Allah böylesi güzel projelerimizin hizmetlerimizin devamını getirsin”şeklinde konuştu.

"TÜRKİYE’NİN YÜKSELİŞİNİ ÇEKEMİYORLAR!"

Türkiye’nin hızla yükselen, güçlü bir ülke olduğunu ve buyükselişlerin dış güçler tarafından engellemek istediğinin de altını çizen Başkan Tok“Ülkemizin en yoğun olarak kullanılan İstanbul Uluslararası Atatürk Havalimanı’nda akşam saatlerinden yaşanan bombalı saldırı haberi tüm ülkemizi üzdüğü gibi bizleri de derinden yaralanmıştır. Onlarca masum sivil vatandaşımızın ölümüne neden olan hainler ve yandaşları bir gün kendi kanlarında boğulacaklardır. Eminizki bu katliamı yapanlardan misli ile hesap sorulacaktır. Ülkemiz nezaman güzel günlere gitmeye başladığında hemen içerde ve dışarıda bulunan şer güçler maalesef rahat durmuyorlar. Ne zaman ülke olarak rahatlaya kalksak hemen bir yerlerden müdahale ediliyor. Rabbim bucanilere, gözü dönmüşlere fırsat vermesin. Yaşanan bu hain terör saldırısında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmetyakınlarına baş sağlığı, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum”ifadelerini kullandı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER