Başkan Tok; 'Gün Ayrışma Değil, Bir Olma Günü'

Millet iradesine yapılan 15 Temmuz darbe kalkışmasının ilk gününden itibaren Cumhuriyet Meydanında Samsunlularla birlikte demokrasi ve milli irade nöbetine devam eden Başkan Tok, " Gün çatışma ve ayrışma değil, gün birlik ve beraberlik günüdür" dedi.

Başkan Tok; 'Gün Ayrışma Değil, Bir Olma Günü'

15 Temmuz Cuma akşamı Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içerisinde yapılanmış Fetullahçı Terör Örgütü(FETÖ) mensubu bir gurup asker tarafından gerçekleştirilen darbe girişimini püskürtüp, meydanlara dökülen vatandaşlar 4 gündür demokrasi nöbetine devam ediyor.

 

AY YILDIZLI NÖBET

Samsun'da da meydanlara akın eden on binlerce vatandaş Türk bayrakları eşliğinde sabah saatlerine kadar çocukları ve aileleri beraber Cumhuriyet meydanında demokrasi nöbeti tutuyor. Yaşlısından gencine meydanlarda sabahlayan vatandaşlar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eve dönün çağırısına kadar meydanlarda bulunacaklarını belirtti. 4 gündür vatandaşlarla birlikte demokrasi nöbetine devam eden İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok da ailesi ve çocukları ile birlikte bu göreve millet adına vatan adına devam ediyor. Başkan Tok ayrıca meydanda bulunun on binlerce Samsunlu ile sohbet ediyor, meydanda ki eksikliklerin giderilmesi için gerekli talimatlı veriyor.

 

SAMSUN DEMOKRASİ NÖBETİNDE TEK YÜREK

 

Darbe girişimine karşı milyonlarca kişinin tek yürek olduğunu ifade eden İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, " Ülkemizin birliğini bütünlüğünü bozmak isteyen Fetullahçı terör örgütüne bağlı Türk Silahlı Kuvvetleri içine yapılanmış kendini bilmez kalleş köpekler tarafından gerçekleştirilen darbe girişimi Cuma akşamı milyonlarca vatansever vatandaşımız tarafından püskürtüldü. Türkü, Kürdü, Lazı, Çerkezi, Gürcüsü ile hep birlikte tek yumruk oldu. Hiç bir siyasi düşünce ayrımı olmadan meydanlarda Türk milleti tek yürek olarak hainlere gereken cevabı yine verdi. Gün atışma günü değil, birleşme günüdür. Hiç bir şekilde kırgınlık küslük olmamalıdır. Kırgınlıklar vatan için millet için bayrak için bitirilmedir. Gün ele ele verip birlik beraberliğimizi daha da güçlendirme günüdür. Bu darbe girişimi Türk tarihine kara bir leke olarak geçmiştir. Kahraman ordumuza sızmış sinsi terörist yapılanmanın bir üst akıla dayandığı yine anlaşılmıştır. Türk milletimiz darbecilere darbe yaparak tarihe geçmiştir. Türk milleti vatanını toprağını bayrağını yine sahiplenmiş büyük oyunları bozmuştur.Bizlerde Cumhurbaşkanımız, Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın ikinci emrine kadar  meydanlarda demokrasi nöbetimize devam edeceğiz. Her ne olursa olsun milletin gücünü hiç bir şekilde al aşağı edemeyeceklerini hain ve şer güçler yine görmüştür. Allah halkımızdan razı olsun. Rabbim birliğimizi beraberliğimizi daim kılsın" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER