Başkan Taşçı Kursiyerle Buluştu..

Atakum Belediyesi, KOSGEB ve İŞKUR ortaklığıyla gerçekleştirilen Girişimcilik Kursunun 3. dönem kursiyerleriyle buluşan Başkan Taşçı, “Yeni iş alanları, ekonomiye hız kazandıracak ve haliyle işsizliğe karşı ciddi bir ilaç olacaktır” dedi

Başkan Taşçı Kursiyerle Buluştu..
Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, KOSGEB ve İŞKUR desteğiyle gerçekleştirdikleri Girişimcilik Kursunun 3. dönem kursiyerlerini ziyaret etti. Kursiyerlerden projeleri hakkında bilgi alan Başkan Taşçı, Türkiye’nin yeni girişimlerle, istihdam alanlarıyla ve ekonomiye hız kazandıracak çalışmalarla daha hızlı büyüyeceğini belirtti.
Girişimcilik Kursundaki kursiyerlerle uzun süre sohbet eden Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “İstihdam alanlarının artmasına önem veriyoruz. Bu anlamda gerçekleştirilen kursları başarıyla tamamlayan kursiyerlerimiz yeni iş alanları oluşturacak ve dolayısıyla istihdama katkı sağlayacak. Devletimiz bu kapsamda ciddi destekler veriyor. O destekleri iyi şekilde değerlendirmek, dolaylı yoldan ülkemizin büyümesini hızlandıracaktır. Yeni iş alanları, ekonomiye hız kazandıracak ve haliyle işsizliğe karşı ciddi bir ilaç olacaktır. KOSGEB ve İŞKUR desteğiyle sürdürdüğümüz kurslarımızda 3. dönemi bitirmek üzereyiz. Kursların gördüğü ilgi, vatandaşlarımızın da bizimle aynı fikirde olduğunu gösteriyor” diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER