Başkan Kul'dan Regaip Kandili Mesajı

Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, Regaip Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak, tüm İslam aleminin kandilini kutladı.

Başkan Kul'dan Regaip Kandili Mesajı

Rahmet kapılarının sonuna kadar aralandığı Regaip Kandili´nde bir mesaj yayınlayan Terme Belediye Başkanı Şenol Kul “Regaip Kandili, Recep, Şaban ve Ramazan aylarını da kapsayan mübarek üç ayların başlangıcıdır. Bu dönemlerde toplumumuzdaki şefkat, Merhamet, yardımlaşma duyguları en üst noktaya ulaşır.” dedi.

‘BARIŞA VE HUZURA VESİLE OLSUN’

Bu günlerde kalplerin yumuşayıp, insanların biraz daha mana alemine yöneldiğini söyleyen Kul “Üç ayların gelişini müjdeleyen Regaib Kandili Allah’a yürekten yöneliş ve yakarışın, günahlardan arınmanın, nefsimizin yanıltıcı arzularından uzaklaşmanın imkânıdır. Barış ve huzurun sağlanabilmesi için bu günlerin en iyi şekilde değerlendirilmesi gerekmektedir. Bugün birçok yerde akan kanın, çekilen acıların bir an evvel durmasını, ülkemizde yaşanan terör olaylarının son bulması için bu özel geceden faydalanmamız gerek. Bu duygu ve düşüncelerle tüm hemşerilerimin ve İslam aleminin idrak edeceğimiz mübarek Regaip Kandilini kutluyor, kardeşlik ve beraberliğimizin güçlenmesini, barış ve huzura vesile olmasını diliyorum" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER