Başkan Kul Köprü İnşaatında İncelemelerde Bulundu

Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, ilçenin Gölyazı mahallesinde yapımı devam eden köprü çalışmalarını yerinde inceledi, yetkililerden bilgi aldı

Başkan Kul Köprü İnşaatında İncelemelerde Bulundu

Terme Belediye Başkanı Şenol Kul,  belediye meclis üyeleri İsa Baş ve Mehmet Devranlı ile birlikte ilçenin Gölyazı mahallesinde DSİ tarafından yapımı devam eden köprü çalışmalarını yerinde inceledi, yetkililerden bilgi aldı.

SU BASKINLARI ÖNLENECEK

Gölyazı mahallesinde DSİ tarafından yapılacak kanal genişletme çalışmalarından önce köprülerin yenilendiğini ve büyütüldüğünü belirten Başkan Kul “Son yıllarda küresel ısınma ve iklim değişikliğine bağlı olarak yaşanan zamansız ve aşırı yağışlar, dünya genelinde sel baskınlarına yol açarken, ilçemizin birçok mahallesinde maddi kayıplara yol açmaktadır. Son olarak ilçemizde 28 mayıs tarihinde gerçekleşen aşırı yağışlarda Gölyazı mahallemizin genelinde tarım alanları zarar gördü ve bazı evleri su bastı. Çalışmalar tamamlandığında bölgenin kanayan yaralarından birisi olan su baskınları tarih olacak.” dedi.

KUL’DAN TEŞEKKÜR

Terme’de DSİ tarafından çok önemli yatırımların gerçekleştirildiğine dikkati çeken Kul " DSİ tarafından gerçekleştirilen çalışmalar ile Gölyazı mahallesinde devam eden 4 adet köprü çalışması bulunmaktadır. İlçemizin Kocaman, Evci, Bağsaray, Hüseyinmescit, Uzungazi, Altunlu , Dibekli mahalleleri ve Terme çayında kanal açma, köprü, taş tahkimat ve fore kazık çalışmaları yapıldı. İlçemizde tamamlanan ve devam eden çalışmalardan dolayı DSİ 7. Bölge Müdürü Ahmet Kanık ve emeği geçen tüm DSİ çalışanlarına ilçe halkımız adına teşekkür ediyoruz.” Şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER