Başkan İkiz yerinde incelemelerde bulundu

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz Ondokuz Mayıs Üniversitesi ile (OMÜ) ile Havza Belediyesi'nin imzaladığı protokol çerçevesinde yapılan ve inşaatı devam eden ve Havza Termal Fizik Tedavi ve Uygulama Oteli inşaatını inceledi.

Başkan İkiz yerinde incelemelerde bulundu

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz İmaret Mahallesinde  OMÜ ve Havza Belediyesi'nin imzaladığı protokol çerçevesinde inşaatı devam eden Havza Fizik Tedavi Hastanesi ve Uygulama Oteli inşaatını ziyaret ederek yetililerden bilgiler aldı.
Havza Belediye Başkanı Murat İkiz  Havza Fizik Tedavi Hastanesi ve Uygulama Otelinin Havza’ya kazandırılması için Belediye’ye ait  Lokman Hekim Kaplıca İşletmesi'nin yerinin ücretsiz olarak üniversiteye tahsis edildiğini ve inşaat devam eden binanın kısa sürede açılacağını belirtti.
 İkiz, "Havzamız için hayati öneme sahip bir projenin daha hayata geçmesi bizleri mutlu etti. Yapılan protokol gereği ilçemizde Ondokuz Mayıs Üniversitesi tarafından yapılan Fizik Tedavi Merkezi ile Havza artık hamamcılığı bırakıp profesyonel kaplıca işletmeciliğine adım atmış olacak. Havzamızın önünü açacak olan bu proje ilçemizin kalkınmasında da büyük katkı sağlayacaktır" diye konuştu.
İkiz inşa edilen binan 7 bin 500 metrekarelik inşaat alanı olduğunu vealtı kat olacağı, bina içersinde otopark, termal havuzlar, fizik tedavi ve kür merkezi, 84 otel odası, spor ve egzersiz odaları, doktor odaları, lokanta ve toplantı odalarının yer alacağı belirtildi.
 Havza Belediye Başkanı Murat İkiz OMÜ Havza Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uygulama Eğitim Merkezinin tamamlandığında ilçeye çok şeyler kazandıracağını ve tesisin yaklaşık 11 milyon 500 bin liraya mal olacağını belirterek; “ İlçemiz için önemli bir yatırım olan bu merkez için Havza Belediyesi olarak elimizden gelen desteği verdik. OMÜ ile aramızda yapılan protokol ile belediyeye ait arazi bu iş için tahsis edildi. Bu merkez tamamlandığında ilçemizin de termal sağlık merkezi olma yolu açılacak. Türkiye’de arkasında tek üniversite olan Termal Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uygulama Eğitim Merkezi ilçemizde olacak. Bu bizim için büyük avantaj. Havza olarak tarihi ve termal bir ilçe olmanın yanı sıra Termal Sağlık Merkezi bir ilçe olacağız. Ülkemizde Termal Fizik Tedavi olarak üçüncü olan hastanemiz arkasında üniversite desteği olan tek Merkez olacak.” Dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER