Başkan İkiz'den festivale davet

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz düzenlediği bir basın toplantısı ile Havza'da bu yıl 27.'si düzenlenecek 25 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Termal Turizm Festivali için hazırlıkların tamamlandığını belirterek halkı festivale davet etti.

Başkan İkiz'den festivale davet

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz açıklamada Havza'da bu yıl 27.'si düzenlenecek 25 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Termal Turizm Festivali için hazırlıkların tamamlandığını belirterek; “Bu yıl festivalimiz 20 Mayıs tarihinde başlayacak ve 25 Mayıs tarihinde sona erecek. Festivalimizi en iyi şekilde yapmanın gayreti içindeyiz. Festivallerin amacı düzenlendikleri yerlerin adını duyurmaktır. Bu yıl yurt dışından kardeş belediyelerimizi de festivale davet ettik.” Dedi.

İkiz festival kapsamında düzenlenen yağlı pehlivan güreşleri içinde tanınmış başpehlivanların davet edildiğini belirterek; “Bu yılın festivali için de çeşitli etkinliklerin yer aldığı bir program hazırladık. Tüm vatandaşlarımızı 27.'sini düzenleyeceğimiz 25 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Termal Turizm Festivaline davet ediyorum” dedi.

İkiz yapmış olduğu açıklamada festival programında paylaştı.

Verilen programa göre festival 20 Mayıs Cumartesi günü festival açılış yürüyüşü ve festival ateşinin yakılması ile başlayacak. Ayrıca aynı gün motosiklet gösterileri ve Havza 25 Mayıs Festivali Açık Ödüllü Ulusal OTAT Gıda Satranç Turnuvası ödül töreni ile başlayacak.

Festivalin ikinci günü ise Aslançayır Yaylasında 21 Mayıs Pazar günü buzağı yarışması, motosiklet gösterisi, at yarışları ve cirit, geleneksel Türk okçuluğu gösterileri ve halk konserinin yer aldığı yayla şenlikleri düzenlenecek.  22 Mayıs günü ise 1. Çocuk Kitap Günleri düzenlenecek.  23 Mayıs günü ise festival kapsamında düzenlenen Futbol Turnuvası finali yapılacak aynı gün Vezirköprü Halk Eğitim Merkezi THM ve Çok Sesli Korsu Türk Sanat Müziği ve Halk Müziği Konseri düzenlenecek. 24 Mayıs günü ise İstiklal İlköğretim Okulu müzik program ve gece Mehmetçik Meydanında Atatürk ve Havza konulu söyleşi ile devam edecek.

Festivalin son günü 25 Mayıs Perşembe günü etkinlikler Karadeniz Kırkpınarı Yağlı Pehlivan Güreşleri ile başlayacak ve saat 11.00’de ise Atatürk’ün Havza’ya gelişi nedeni ile resmi tören düzenlenecek. Festival 25 Mayıs gecesi düzelecek fener alayı ile son bulacak.

Ayrıca festival boyunca Havza Belediyesi 25 Mayıs Festivali Foto Maratonu devam edecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER