Başkan İkiz'den 'Engelliler Haftası' mesajı

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz Engelliler Haftası dolayısıyla mesaj yayınladı.

Başkan İkiz'den 'Engelliler Haftası' mesajı

Toplumda her ferdin olduğu gibi engellilerin de temel hak ve hürriyetlerden en iyi şekilde yararlanmaları gerektiğini belirten Başkan Murat İkiz, mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Engelli kardeşlerimizin hayatın tüm alanlarında varlık göstermelerine yardımcı olma konusunda hepimize önemli görevler düşmektedir. Engellilik, sadece kişinin ya da mensubu olduğu toplumun değil, tüm insanlığın ortak sorunudur. Engelli olmak kişinin tercihi değildir ve herkes engelli adayıdır. Bunun bilincinde olarak, öncelikle kişiyi engelli konumuna düşürecek nedenlerin önlenmesi için gereken tedbirlerin alınması noktasında gerekli adımları atıyoruz. Devletimiz de, engellilerin sosyal hayata katılımlarını sağlamak için hızlı ve yoğun çalışmalar yürütüyor.” Dedi.
İkiz Havza Belediyesi olarak engelli vatandaşların sorunlarına samimiyetle eğildiklerine değinerek; “Engelli kardeşlerimizin sorunların çözümü için özveriyle çalıştık. Havza Belediyesi Engelliler Koordinasyon Merkezimiz ile hem engellilerimizin sosyal hayata katılması için kurslar açtık, hem de onlara yardımcı olabilecek işaret dili kursları açtık ve açamaya devam ediyoruz. Bu vesile ile birlikte, Engelliler Haftası’nın toplumdaki hassasiyetin artmasına vesile olmasını temenni ederek, tüm engelli kardeşlerimi ve ailelerini sevgiyle kucaklıyor, onlara sağlıklı ve mutlu bir ömür diliyorum.” Dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER