Başkan Belur'a Ziyaret!

Samsun Vakıflar Bölge Müdürü Ali Şahin ve Vakıflar Bölge Müdür Yardımcısı Cengiz Bedir Ayvacık Belediye Başkanı Mustafa Belur’u makamında ziyaret ettiler.

Başkan Belur'a Ziyaret!

İlçede Vakıflara ait arazilerin satışlarının gerçekleştirilmesinde son aşamaya gelinmesinden dolayı Ayvacık Belediyesini ziyaret eden Samsun Vakıflar Bölge Müdürü,  Yıllardır Ayvacık İlçesinin yüksek mahallelerinde vakıf arazileri üzerinde yerleşik olarak yaşayan çiftçilik yapan vatandaşların kronikleşmiş bu sorununu tamamen ortadan kaldıracak ve halka milat sayılacak bir reformu önümüzdeki aylar içerisinde gerçekleştirileceğinin müjdesini verdi. Sn. Ali Şahin ‘’ Ayvacık Belediyesine yapmış olduğum ziyaretten oldukça memnun oldum. Belediye Başkanım Mustafa Belur’a çalışmalarında başarılar diliyorum.’’ Dedi.

Ayvacık Belediye Başkanı Mustafa Belur ‘’ 5 yıldır ilçemizdeki vatandaşlarımız vakıf arazilerinde oturmalarından kaynaklı gerek imar gerekse tarımsal faaliyetlerde yaşadıkları mağduriyet ciddi bir sorunumuzdu. Mülkiyet sorunlarının ortandan kalkması için tarihi bir fırsatın değerlendirilmesi ile vatandaşlarımız artık böyle bir sorun yaşamayacaklar. Başbakanlığımızın ve Hükumetimizin çalışmaları neticesinde yıllarca mağdur olan halkımızın mağduriyetlerinin çözümü noktasında önemli kararlar alınmış ve çalışmalar başlatılmıştır. 3,5 ay gibi kısa bir süre içerisinde halkımızın bu konudaki mağduriyetlerinin giderilecek olmasından dolayı mutluyuz. Sayın Vakıflar Bölge Müdürüme nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Hepimizin ortak paydası Ayvacık'a hizmeti en güzeliyle kazandırmaktır.’’ Dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER