Başbakan Yıldırım'dan Samsun'a hızlı tren müjdesi!

Başbakan Yıldırım, 'Çorum üzerinden Samsun’a da hızlı treni yapacağız' dedi.

Başbakan Yıldırım'dan Samsun'a hızlı tren müjdesi!

Çorum’da düzenlenen Uluslararası Kadeş Barış, Eşitlik ve Kardeşlik Sempozyumuna katılmak için kente gelen Başbakan Binali Yıldırım, toplu açılış törenine katıldı. 

Hürriyet Meydanı’nda gerçekleştiren törende halka hitap eden Başbakan Binali Yıldırım, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Başbakan Yıldırım, 15 Temmuz şehitlerini anarken vatandaşlar 'Şehitler Ölmez, Vatan Bölünmez' sloganları attı.

Başbakan Binali Yıldırım, "Türkiye’yi üç kat büyüttük. Laf üstüne laf değil, taş üstüne taş koyanlardan olduk. İllerimizi yollarla birbirine bağladık. Çorum üzerinden Samsun’a da hızlı treni yapacağız. Yollar bölündü hayatlar birleştirdi. Yolları böldük milleti ve gönülleri birleştirdik. Yolları böleriz ama Türkiye’yi böldürtmeyiz, ay yıldızlı bayrağı indirtmeyiz. Ezanları dindirtmeyiz. Memleketin her köşesine hizmet götürdük. Dünyaya ilham veren eserleri birer birer hayata geçirdik. Vurur yüze ifadesi sefa geldik bir tanesi Çorum" dedi.


"Türkiye’nin rüyalarını gerçek yaptık" diyen Başbakan Yıldırım, "Çorum’da büyük hizmetler büyük yatırımlarla Türkiye’nin kalkınmasına aynı şekilde katkı sağladık. 15 yılda Sevgili Çorumlular Anadolu’nun kaplanlarıyla inleyen KOBİ’nin başkenti Çorum’a 11 milyar 400 milyon yatırım ve destek sağladık. İnşallah bugün toplu açılışını yapacağımız bu eserlerle daha güzel olacak. Daha da gelişecek. Artık biz eserleri tek tek açmaya yetişemiyoruz. Onun için toplu açılışlar yapıyoruz. 542 milyona mal olan 64 eserin açılışını yapıyoruz. Çorum daha fazlasına layık. Bu dev adımlar eserler bu hizmetler hep millet için. AK Parti olarak başından beri siyasette bir ilkeye, bir önemli konuya hep vurgu yapıyoruz. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın. Hanımlardan birisi dedi ki Çorum’da hastanelerde bize iyi muamele yapmıyorlar hizmetlerden yeterince memnun değiliz. Yarından itibaren bu yanlışı yapanlara hesabını anında soracağım" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2017, 16:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER