Başarılı organizatörden turizm için destek çağrısı

Birbirinden anlamlı yardım kampanyasına imzasını atan turizm öğretmeni olan Samsun Grand Ali’n Hotel Genel Müdürü Seyit Ali Kindan, kentteki turizm odaklarına, “Samsun için güzel adımlar atmamız gerekiyor” diyerek seslendi

Başarılı organizatörden  turizm için destek çağrısı

2013 yılından buyana pek çok anlamlı yardım kampanyası organize eden ve en son organize ettiği Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’nde Fırat Tanış’ın ‘Gelin Tanış Olalım’ oyunundan elde edilen gelirleri öğrencilere giysi yardımı olarak aktaran turizm öğretmeni Samsun Grand Ali’n Hotel Genel Müdürü Seyit Ali Kindan, kentteki turizm odaklarına destek çağrısında bulundu.

30 BİNİN ÜZERİNDE KİTAP YARDIMI…

Seyit Ali Kindan, ilk olarak, “Turizm öğretmeniyim ve anda Çalışma Ekonomisi üzerine Yüksek Lisans yapıyorum ve bunun yanında Nevşehir Üniversitesi’nde öğrenimi tamamladığım 2013 yılından buyana yardım kampanyaları düzenliyorum. Bu organizasyonlarım kapsamında; Türkiye genelinde 30 binin üzerinde kitap yardımı 10 okula kütüphane, 2 okulun tüm yıl kırtasiye ihtiyaçları ve ayrıca Nevşehir Rehabilitasyon Merkezi’ne de 6 adet tekerlekli sandalye hediye ettiğim yarım kampanyasına imzamı attım. Son kampanyam ise ünlü oyuncu Fırat Tanış’ın katımıyla Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirdiğimiz ‘Gelin Tanış Olalım’ adlı etkinliğimiz oldu. Buradan gelecek olan belirlenen gelirleri, ihtiyaç sahibi çocuklarımıza giysi yardımı yapılacak” diye konuştu.

‘HEPSİNİ TEK BAŞIMA YAPIYORUM’

Etkinliklerin tamamını tek başıma organize ettiğini kaydeden Seyit Ali Kindan, şöyle devam etti: “Herhangi bir siyasi parti, kamu kurumu veya dernek hiç bir zaman yanımda yer almadı ve istemedim de... Çalıştığım süre zarfında; kitap, kütüphane yardımları ve tekerlekli sandalye temin ettim. Doğu Anadolu Bölgemizde öğretmenlik yapan pek çok arkadaşım, ihtiyaçlarını bana yazarlar ve ben de elimden geldiği kadar bunları karşılamaya çalışırım.”

‘BÜYÜK BİR ORGANİZASYON DÜZENLEYECEĞİM’

Samsun’da önümüzdeki aylarda yine büyük bir organizasyon yapmayı düşündüğünü kaydeden Seyit Ali Kindan, “Bu organizasyonum ‘Kariyer Günleri’ adı altında gerçekleşecek. Bu anlamda Türkiye genelinde belirlediğimiz gastronominin, yiyecek-içeceğin, ön büronun, otelciliğin, işletmenin liderleri ve başvuru firmalarının eğitmen ve danışmanları gelecek. 2 gün sürecek olan bu etkinliğimizin son gününde en az Fırat Tanış kadar ülkemizde ün yapmış sanatçıların katılımıyla bir kapanış konserimiz olacak. Şu anda yazım aşamasında olduğum bu projeme, katılım olarak Ordu Üniversitesi, Sinop Üniversitesi ve Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde güzel tepkiler alıyorum. Önümüzdeki aylarda bir sorun çıkmazsa; Samsun ve öğrencilerimiz için çok güzel bir etkinlik olacak. Turizm Fakültemizden mezun olan arkadaşlarımız Samsun’da kalmıyorlar. Bu etkinlikler sonucunda getirdiğimiz birkaç firma sahibine, genç arkadaşlarımıza kura ile iş imkanı sağlatmaya çalışacağım” şeklinde konuştu.

‘HEP BİRLİKTE GÜZEL ADIMLAR ATALIM’

Son olarak Samsun’daki turizm odaklarına seslenen Seyit Ali Kindan, “Ben turizm öğretmeniyim yani her şeyin ötesinde bir eğitmenim. Bizim amacımız sektöre personel kazandırabilmek olması gerekiyor. Gazeteniz aracılığı ile tüm otel müdürü abi, arkadaş ve dostlarıma sesleniyorum; lütfen, hep birlikte güzel adımlar atarak bu tip organizasyonları kentimize getirelim. Bizler şehrimize örnek olması gereken insanlarız. Bir entellektüel yapı oluşması gerekiyor. Yemek ve içecek gibi birçok kültüre bizim yön vermemiz gerekiyor. Sizlerin yardımına ihtiyacım var. Sizler de böyle bir şey yapsanız, tüm gücümle yanınızda yer almaya hazırım” ifadelerini kullandı. 

 Kübra ÖKSÜZ

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2018, 09:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER